חברת סאנדיסק (SanDisk) הכריזה בתערוכת האלקטרוניקה IFA 2017 על פתרון גיבוי חדש המיועד לבעלי מכשירי אייפון: iXpand Base, הוא "בסיס" המשלב בין הטענה של הטלפון, וגיבוי מלא לקבצים השמורים בו.

ה-iXpand Base מתחבר לאייפון באמצעות כבל Lightning, ומיד לאחר החיבור מגבה באופן אוטומטי את כל התמונות וסרטוני הוידאו השמורים במכשיר לתחנת הבסיס, זאת באמצעות אפליקציה המותקנת באייפון אותה ניתן להוריד בחינם. במהלך הגיבוי, מטעין הבסיס את האייפון בעוצמה גבוהה יחסית (15 וואט), כך שגם אם מסך האייפון פועל והמכשיר עוסק בהעתקת נתונים – הסוללה שלו עדיין תיטען. כך מקווים בסאנדיסק לעודד את המשתמשים לגבות את הקבצים באופן קבוע ויום-יומי, תוך שה-iXpand Base הופך לתחנת הטעינה של האייפון.

זהו בהחלט פתרון מסקרן עבור משתמשים שאינם מעוניינים בפתרונות הגיבוי אותם מציעה אפל עצמה: העתקת הקבצים דרך תוכנת iTunes הידועה לשמצה, או גיבוי בענן הדורש בדרך כלל תשלום עבור שטח אחסון נוסף ב-iCloud. מחירו של ה-iXpand Base בארה"ב מתחיל ב-49.99 דולרים לגרסה עם 32 ג'יגה-בייט של זיכרון לגיבוי, ומגיע עד 199.99 דולרים לגרסה עם 256 ג'יגה-בייט, האמורים להספיק לגיבוי מכשירי האייפון העמוסים ביותר. המוצר זמין כבר עתה לרכישה בחנויות המקוונות בארה"ב, ביניהן אמאזון, בסט-ביי ו-B&H.

קרא עוד:  סקירה: Switcher Touch - כשדוד החימום החשמלי הופך להיות חכם קצת יותר