הטלפונים החכמים אוגרים מידע בקצב מסחרר, מה שלרוב דורש נפח אחסון גדול במיוחד וצורך בשליפה מהירה של הנתונים. לצד החידושים הסלולריים שמוצגים השבוע ב-MWC 2018, אפשר גם למצוא השקות של מוצרים משלימם. סנדיסק (SanDisk), הנמצאת תחת בעלותה של חברת ווסטרן דיגיטל (Western Digital), ניצלה את ההזדמנות והציגה כרטיס זיכרון מסוג microSD המציג יכולות קריאה וכתיבת נתונים מהירות במיוחד.

כרטיס הזיכרון פועל בטכנולוגיית UHS-I שלראשונה כוללת קצב קריאה של 160MB/s וקצב כתיבה של 90MB/s, מהירות הגבוהה פי 1.5 מזו שהיתה מוכרת עד כה בכרטיסים המבוססים על טכנולוגיה זהה. הכרטיס מציע נפח אחסון של 400 ג'יגה בייט ותומך בתקן A2 באמצעותו ניתן להפעיל אפליקציות ישירות מכרטיס הזיכרון.

גם רחפנים וגם טלפונים חכמים

קצב קריאה מהיר, כמו גם נפח האחסון הגבוה, מתאימים למגוון יישומים השכיחים יותר ויותר בימים אלה. ועל כן מתאים הכרטיס גם לרחפנים המצלמים וידאו ארוך ברזולוציה גבוהה או עבור יישומים רבים של מציאות מדומה ורבודה.

"צרכנים מצפים לחוויית מובייל טובה יותר, וטכנולוגיית 3D NAND שלנו מרחיבה את גבולות החדשנות על מנת לאפשר להם ליצור וליהנות מתוכן עשיר יותר על גבי המכשירים שלהם", אומר ג'ים וולש, סגן נשיא ביכר ומנהל תחום הפתרונות ללקוחות בווסטרן דיגיטל. "המומחיות שלנו בתחום האלקטרוניקה של זיכרון פלאש וכרטיסי microSD מאפשרת לנו להציג ביצועים חסרי תחרות", מוסיף וולש.

מחירו של כרטיס הזיכרון צפוי לעמוד על 300 דולרים.

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.