זיכרון Sandisk Extreme microSDXC

סנדיסק (Sandisk) היא מבין החברות הראשונות להציג כרטיס זיכרון עם הסימול A1, אשר קיבל הסמכה לשימוש עם מכשירי אנדרואיד ובמסגרת CES 2017 חשפה דגם ראשון בנפח 256 ג'יגה-בייט.

הכרטיס עבר את המפרט הבסיסי שהציב ארגון SD Association, אשר כזכור הכריז על המהלך של סימול כרטיסי זיכרון בחודש נובמבר אשתקד. המטרה היא לסייע למשתמשים לזהות כרטיסי זיכרון מהירים מספיק, כדי שאלו יוכלו להריץ אפליקציות במכשירי האנדרואיד. בין היתר נדרש מיצרן הכרטיסים מהירות העברת נתונים סדרתית של 10 מגה-בייט/לשנייה ופעולות לשנייה ל 1,500 IOPS בקריאה, לכל הפחות.

כרטיס הזיכרון החדש של סנדיסק קיבל כאמור את הסימול A1 או בשם הארוך App Performance Class 1 וזהו כרטיס UHS-I אשר מסוגל לספק מהירות קריאה של 95 מגה-בייט בשנייה. למעשה, מפרט הכרטיס זהה לדגם הקיים לכרטיס זיכרון אחר של סנדיסק שהושק אשתקד, רק ההבדל הוא בסימול A1 על הכרטיס עצמו כפי שניתן לראות בתמונה.

"כרטיסי ה-microSD הם כבר חלק מחיינו הדיגיטליים וחלק מהמפכה הטכנולוגית, המספקת לנו דרך נוספת לביצועים גבוהים ונפחי אחסון גדולים. כרטיסי סנדיסק נמצאים בשימוש בקרב שני מיליארד מכשירים וכעת עם כרטיס A1 החדש, אנו גאים להיות חלק מקידום ההתקן המהימן הזה." אמר דניש בהל, סגן נשיא חטיבת המוצרים בחברה.

מחירו של הכרטיס יעמוד על 199.99 דולר לדגם ה-256 גי'גה-בייט והוא יושק בחודש הבא.