חסר לכם מקום? בימים שבהם הנפחים הולכים וגדלים, החל מדיסיקים קשיחים בנפח 10 טרה-בייט, זיכרון לנייד בנפח 512 גי’גה-בייט, אין באמת סיבה שגם אצלכם יהיה מקום דל לאחסון.

סמסונג (Samsung) הציגה כונן חיצוני ונייד מסדרת ה-M3 המציע נפח עצום של 4 טרה-בייט. למרות כי כבר קיימים דיסקים שכאלה בשוק, או אפילו כונני פלאש, לרוב כדי להגיע לנפחים שכאלה נדרש היה לחבר שני דיסקים או יותר במארז אחד גדול ומסורבל ועד כה היה בשוק דיסק שכזה.

הדיסק החדש קטן מידות – פחות מ-2 ס”מ עוביו ומשקלו עומד על 235 גרם, אך חשוב מכך: הוא אינו דורש כבל חשמל חיצוני. הדיסק מסוגל לקבל את כל ההספק החשמלי דרך מחבר ה-USB 3.0 ללא צורך בשנאי, דבר שכידוע שמור לדיסקים בגודל 2.5 אינץ’, למעשה כמו זה.

“דיסק ה-Spinout M10P בנפח 4 טרה-בייט מאפשר חדשנות בזכות הצפיפות הגבוהה ביותר בשימוש בפלטה של 800 ג’יגה-בייט”, אמר דונג דאהן (Doug DeHaan), סמנכ”ל חטיבת הדיסקים בסמסונג. “עם דרישת הלקוחות לדיסקים חיצוניים בנפחים גדולים יותר, ה-P3 ו-M3 4TB הם התשובה לתיאבון המוגבר בנפח לאחסון ומוביל את דרישות השוק.”

הדיסק, שמחירו לא פורסם, מיוצר בשילוב כוחות של סמסונג וחברת Seagate והוא יושק בנפחים של החל מ-1 טרה-בייט שאף דק יותר (14.8 מ”מ) כבר בסוף החודש הנוכחי.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.