סמסונג (Samsung) העלתה היום את אפליקציית S Note לחנות האפליקציות של גוגל, הפליי סטור (Play Store), אולם מה שמיוחד הפעם כי עד כה היא הייתה זמינה עד כה למשתמשי מכשירי ה-Galaxy Note של החברה בלבד, וכעת (כמעט) כל אחד יכול להוריד ולהתקין אותה.

מדובר על האפליקציה המובנית של סמסונג המגיעה מותקנת על מכשירי הנוט השונים, ומיועדת בעיקר לשימושים עם עט הסטילוס S Pen שמגיע עם המכשיר. בין הפיצ'רים שהיא מציעה אפשר למנות כתיבה של פתקים ותזכורות בכתיב יד חופשי עם הסטילוס או עם האצבע, הכנסה של טבלאות, איורים, תמונות והערכות עם רקעים מותאמים, חיפושי טקסט בכתב יד או בהקלדה, פתיחת קבצי PDF ועוד.

יחד עם זאת, גורמים מעריכים שהסיבה שסמסונג החליטה להפריד את האפליקציה ממערכת ההפעלה של המכשיר, ולהתייחס אליה כמו כל אפליקציה מותקנת אחרת, משום שכך קל יותר לעדכן אותה. כשהאפליקציה הייתה מובנית במערכת ההפעלה בלבד, סמסונג הייתה צריכה לשלוח עדכוני OTA למערכת כולה ואילו כעת, העדכונים יכולים להגיע למשתמש דרך החנות כפי שכל אפליקציה מסוגלת לעדכן את עצמה.

למרות שלא חייבים את עט הסטילוס כדי להשתמש בה ולא חייבים מכשיר של סמסונג, האפליקציה בכל זאת לא מתאימה לכל מכשיר וכרגע היא מוגבלת להורדה באזורים מסוימים בלבד ולא בישראל. אם אתם בכל זאת רוצים לנסות, אפשר להתקין באופן מאולץ את ה-APK כאן.