סמסונג (Samsung) מפסיקה את מכירת שעון ה-Gear Live, שעון חכם מבוסס Android Wear דרך חנות הגוגל פליי, ייתכן כי הדבר מצביע על כוונתה להתמקד בייצור שעונים חכמים מבוססי טיזן (Tizen).

שעון ה-Gear Live הוכרז על במת ה-Google I/O 2014, כנס המפתחים השנתי של גוגל ולאחר פחות משנה השעון מוסר מחנות הגוגל פליי. ההסרה מגיעה ככל הנראה מעקבות בקשה של סמסונג להפסיק למכור את השעון החכם מבוסס מערכת ההפעלה של גוגל ונראה כי הדבר מצביע אולי על התרחקות של החברה ממערכת המוצרים הלבישים והתמקדות בייצור שעונים חכמים מבוססי טיזן, מערכת ההפעלה בפיתוח פנימי של החברה.

נראה כי סמסונג לא עשתה מאמץ מיוחד בקידום שעון ה-Gear Live וכבר כשהוכרז בכנס המפתחים של גוגל הוא נראה פחות מרשים מהשעונים שהציגו המתחרים כמו מוטרולה עם ה-Moto 360 ואפילו משעונים אחרים של החברה כמו שעון ה-Gear S עם המסך הקמור, למעשה בשנתיים האחרונות השיקה החברה שישה שעונים חכמים, חמישה מהם מבוססי טיזן ורק שעון אחד מבוסס אנדרואיד.

גוגל לא מאפשר לירצניות לשנות את מערכת האנדרואיד Wear ואפשרות ההתאמה האישית היחידה מגיעה בדמות מסכי-שעון (Watch Faces) מותאמים אישית, נראה כי הדבר מקשה על סמסונג להתחרות בשוק שעוני האנדרואיד ובחברה מעדיפים להתמקד במערכת ההפעלה בפיתוח פנימי המאפשרת התאמה אישית גבוהה עם יכולות בלעדיות כמו שליטה על ידי מסגרת שעון מסתובבת. את האימות לדברים נדע בזמן הקרוב עם השקת השעונים החדשים של החברה.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.