לאחר שדיווחנו עליו לא פעם ולא פעמיים, נראה כי השעון החכם הבא מבית סמסונג, ה־Gear A, יושק ממש בקרוב והוא מתכוון להציב רף גבוה לכל המתחרות. השעון הבא של סמסונג יעבור שינוי משמעותי לא רק בעיצוב העגול אלא הוא יביא מספר יכולות תוכנה שעוד אין למתחרים.

החידוש העיקרי מתמקד בתוכנה כאשר הוא יכלול מגוון של פונקציות שונות החל משירות התשלומים Samsung Pay, ניטור ואיסוף נתוני ספורט, הודעות ותזכורות, חיוג לאנשי קשר וכמובן אפליקציות מתוכן המגוון המצומצם יחסית הקיים עבור השעון מחנות האפליקציות הייעודית. לראשונה, ייתכן כי סמסונג תשלב בו מקלט GPS, כך שהניווט דרכו יתבצע בצורה עצמאית לגמרי עם מפות ושלל האפשרויות המוכרות לנו מיישומי המפות ללא צורך או תלות במכשיר החכם.

מלבד הדיווחים על כך שמדובר בשעון בעל מסך עגול ומסגרת מסתובבת לשליטה בממשק המשתמש, על פי המפרט המעודכן, ה־Gear A יכלול מסך Super AMOLED עגול בגודל 1.56 אינץ' ברזולוציית 360×360, ירוץ על שבב Exynos 3472 כפול-ליבה מתוצרת מסונג עם 767 מגה-בייט זיכרון RAM. השעון יגיע עם סוללה בהספק 250mAh וזיכרון פנימי בנפח 4 ג'יגה-בייט ובנוסף הוא יכיל שלל חיישני מדידה: ג'ירוסקופ, ברומטר, חיישן דופק, מד התאוצה ויציע תמיכה בקישוריות סלולר 3G.

על פי רוב ההערכות, ה-Gear A יגיע עם מערכת ההפעלה Tizen, ממש כפי עשתה עם שאר סדרת שעוני ה-Gear וכי לפי SamMobile, הוא יוכרז באירוע שייערך בחודש אוגוסט, ייתכן לצד ה-Galaxy Note 5 ובאותו אירוע.

קרא עוד:  עדכוני אנדרואיד: נוקיה הכי מהירה, סמסונג איטית מדי