סמסונג (Samsung) השיקה בברלין את ה-Car Mode, מצב רכב חדש המאפשר להציג נתונים ישירות מהטלפון על צג הרכב.

האפליקציה אשר זמינה החל מהיום להורדה בחנות ה-Samsung Apps, מציגה לנהג את תוואי הדרך בשימוש ביישומי מפות, שיחות טלפון נכנסות, שליטה במוזיקה או הודעות SMS שהתקבלו במכשיר, אולם היא חוסמת את שאר הפונקציות כך שלא נוכל להתכתב בוואטסאפ או בסנאפצ’ט בזמן הנהיגה, כן ניתן יהיה להעביר פקודות קוליות שונות באמצעות ה-S-Voice.

החיבור למסך הרכב מתבצע בכבל USB סטנדרטי, בתקן המכונה MirrorLink הקיים ברוב הרכבים המודרניים עם מסך מגע, והאפליקציה תתמוך במספר מכשירים נבחרים של סמסונג ובראשם ה-Galaxy S6 ו-Galaxy 5. האפליקציה תוכל לפעול גם באופן עצמאי ללא חיבור למסך, אך כאלו כבר קיימים חלופות שונות כמו גם ה-Android Auto של גוגל.

בנוסף הציגה סמסונג אפליקציה חדשה לשעון ה-Gear S2 שפותחה בשיתוף יצרנית הרכב פולקסווגן (Volkswagen) המסוגלת לבצע מגוון של פעולות גם כאשר אנחנו לא ברכב. כך לדוגמה ניתן לבדוק היכן חנינו v את הרכב ישירות מהשעון עם הוראות הגעה, להפעיל את המזגן לפני הכניסה לרכב שבשמש ואם זהו רכב אלקטרוני, אז ניתן לקבל התראות על מצב הסוללה. כרגע, האפשרות זמינה רק ברכבי פולקסווגן בדגמים נבחרים.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.