סמסונג (Samsung) הכריזה באופן רשמי על הדור החדש של הטלפונים הקשיחים והעמידים שלה, כאשר הציגה את Galaxy Xcover 4. המכשיר יגיע עם תאימות לתקן IP68 שמציין עמידות למים ואבק, וכן לתקן קשיחות MIL-STD 810G של הצבא האמריקאי.

בפועל, זה אומר שניתן יהיה להטביע את המכשיר בתוך מים בעומק של 1 מטר למשך עד 30 דקות, ושניתן יהיה להשתמש בו בתנאים של טמפרטורות קיצוניות, נמוכות וגבוהות כאחד. בנוסף ניתן לחשוף את המכשיר לתנאים של קרינה סולרית, אוויר רווי לחות, תנועות ותנודות תכופות ומלח. המסך שלו גם יהיה מספיק רגיש כדי לאפשר עבודה עם כפפות בימי קרה.

המכשיר מציע מסך TFTבגודל 4.99 אינץ' ברזולוציית 720p, וירוץ מעל המערכת על שבב Exynos 7570 של סמסונג עצמה, שמבוססת על ארבע ליבות 64 ביט בתדר 1.4 ג'יגה-הרץ. הוא יצויד ב-2 ג'יגה-בייט של זיכרון RAM ו-16 ג'יגה-בייט של אחסון. בנוסף אפשר למצוא בו מצלמה אחורית של 13 מגה-פיקסל וקדמית של 5 מגה-פיקסל, סוללת 2,800 מילי-אמפר/שעה בלתי נשלפת, ומערכת ההפעלה אנדרואיד 7.0 נוגט. בתחתית המסך קיימים שלושה כפתורים פיזיים – ריבוי משימות, בית וחזרה אחורה.

המכשיר שוקל רק 172 גרם בלבד, שזה מפתיע בהתחשב שהוא כה קשוח ומחוספס. הוא יהיה זמין לרכישה באירופה במהלך חודש אפריל תמורת כ-275 דולר.