סמסונג (Samsung) הכריזה על הדור הבא בסדרת הטאבלטים שלה – Galaxy Tab S4, אשר מביא עמו שיפורים משמעותיים בביצועים, במסך וביכולות ה־DeX, מצב דמוי הממשק השולחני של החברה. הטאבלט מציע מפרט מרשים למדי עם מסך Super AMOLED בגודל 10.5 אינץ' ומערכת העל־שבב Snapdragon 835.

תכונת ה־DeX החדשה מאפשרת שימוש בטאבלט כמחשב נייד עם ממשק שולחני כמעט מלא, הכלל חלונות צפים ודמוי כפתור התחל – ממש בדומה לתחנת העגינה של החברה למכשירים הניידים. טאבלט זה הוא גם הראשון שתומך בשימוש בשני מסכים במקביל – הן מסך הטאבלט והן במסך החיצוני (המחובר באמצעות USB-C ל-HDMI). הטאבלט מגיע יחד עם עט ה-S Pen בדגם חדש, כאשר בשילוב עם הטאבלט יכול העט לשמש לשרבוטים על המסך או כתחליף מדויק יותר לניווט עם האצבעות.

galaxy tab s4 side

בעוד שרוב המכשירים בשוק הטאבלטים מבוססי האנדרואיד מתמקדים בחומרה ברמת הכניסה, מפרט ה-Galaxy Tab S4 כולל את מערכת העל־שבב 835 Snapdragon החזקה לצד 4 גיגה־בייט זיכרון עבודה. המסך הוא בגודל 10.5 אינץ' מסוג Super AMOLED ברזולוציה של 1600×2560 פיקסלים וביחס 16:10 רחב במיוחד. ארבעת הרמקולים ישפרו את חווית השמע, אלה תוצרת AKG ותומכים ב-Dolby Atmos.

המצלמה של Galaxy Tab S4 היא 13 מגה פיקסל, הוא מגיע עם אנדרואיד אוראו בגרסה 8.1, סוללה בנפח 7,300 מיליאמפר ויחד עם מטען מהיר בהספק 15 וואט. סמסונג טוענת שהסוללה מספיקה ל־16 שעות של צפייה בוידאו. כאביזר משלים מציעה סמסונג את המקלדת Book Cover שהופכת את הטאבלט למחשב נייד לכל דבר, במיוחד עם ממשק ה-DeX שאף מסוגל להתחרות ב-Chromebook של גוגל (Google). כדי להוסיף לחוויה דמוית מחשב, סמסונג, בשיתוף פעולה עם מיקרוסופט (Microsoft) מציעה את יישומי ה־Office של החברה, Word, Excel ו־PowerPoint, בחינם עם המכשיר.

את Galaxy Tab S4  מציעה החברה בשתי גרסאות – האחת בעלת Wi-Fi בלבד וגרסה בעלת קישוריות LTE, כאשר על גרסת ה־Wi-Fi עם 64 גיגה־בייט זיכרון אחסון מחירו 700 יורו (שהם כ־3,000 שקלים) ובעבור גרסת ה־LTE עם אותה כמות אחסון המחיר הוא 760 יורו (שהם כ־3,260 שקלים).

https://youtu.be/ufAuTtB5mV4