כמה עולה לסמסונג לייצר את ה-Galaxy S6 Edge החדש? על-פי מחקר שבוצע על-ידי חברת המחקר HIS והתפרסם ב-re/code, עלותו של מכשיר הדגל החדש של סמסונג היא הגבוהה ביותר מבין כל מכשירי החברה ואף עולה על עלות ייצורו של מכשיר ה-iPhone 6 Plus.

על-סמך הפרסומים, עלותו של מכשיר ה-6 אדג' בתצורת ה-64 ג'יגה בייט מסתכמת ב-290 דולרים, שהם למעשה גבוהים ב-36 דולר ממכשיר הדגם הקודם של החברה, הגלקסי S5. בנוסף, עלות ייצורו של האדג' אף מסתכם יותר ממכשיר האייפון 6 פלוס של יריבתה מאמריקה וכמובן גם מעלות הדגם המוקטן יותר, האייפון 6. לשם השוואה, המחקר ציין כי עלות ייצורו של מכשיר האייפון 6 פלוס נאמד בכ-265 דולרים.

הסיבה לעלות הגבוהה מציינים, נובעת מכמה סיבות: ראשית, עלותו של המסך הגולש גבוהה ביותר ונאמדת בכ-85 דולרים ליחידה. אליו, יש לצרף את עלותו של שבב ה-Exynos 7 פרי תוצרתה של החברה, שתהליך ייצורו משתמש בטכנולוגיית 14 ננו-מטר – מה שמייקר את העלות ומגיע ל-27 דולרים ליחידה. בנוסף, כמובן, יש לחשב את שאר הרכיבים השונים ואת השינוי המהותי שביצעה החברה במכשיר לעומת הדורות הקודמים.

"בשורה התחתונה, אמנם עלותו של מכשיר ה-6 אדג' היא גבוהה מזו של האייפון 6 פלוס אך נמכרת בפחות ממנו", כך ציינו בחברה. לשם השוואה, מכשיר הגלקסי 6 אדג' בתצורת ה-32 ג'יגה-בייט נמכר בארה"ב בתג מחיר של 699 דולרים (כ-2772 ש"ח), ללא חוזה עם אחת המפעילות המקומיות כולל מע"מ ועלויות המיסים השונות הנהוגות במדינה. מכשיר האייפון 6 פלוס לעומתו נמכר בארה"ב במחיר של כ-749 דולר (כ-2970 ש"ח), כשגם הוא ללא התחייבות כלשהי.