כמה עולה לסמסונג לייצר את ה-Galaxy S6 Edge החדש? על-פי מחקר שבוצע על-ידי חברת המחקר HIS והתפרסם ב-re/code, עלותו של מכשיר הדגל החדש של סמסונג היא הגבוהה ביותר מבין כל מכשירי החברה ואף עולה על עלות ייצורו של מכשיר ה-iPhone 6 Plus.

על-סמך הפרסומים, עלותו של מכשיר ה-6 אדג' בתצורת ה-64 ג'יגה בייט מסתכמת ב-290 דולרים, שהם למעשה גבוהים ב-36 דולר ממכשיר הדגם הקודם של החברה, הגלקסי S5. בנוסף, עלות ייצורו של האדג' אף מסתכם יותר ממכשיר האייפון 6 פלוס של יריבתה מאמריקה וכמובן גם מעלות הדגם המוקטן יותר, האייפון 6. לשם השוואה, המחקר ציין כי עלות ייצורו של מכשיר האייפון 6 פלוס נאמד בכ-265 דולרים.

הסיבה לעלות הגבוהה מציינים, נובעת מכמה סיבות: ראשית, עלותו של המסך הגולש גבוהה ביותר ונאמדת בכ-85 דולרים ליחידה. אליו, יש לצרף את עלותו של שבב ה-Exynos 7 פרי תוצרתה של החברה, שתהליך ייצורו משתמש בטכנולוגיית 14 ננו-מטר – מה שמייקר את העלות ומגיע ל-27 דולרים ליחידה. בנוסף, כמובן, יש לחשב את שאר הרכיבים השונים ואת השינוי המהותי שביצעה החברה במכשיר לעומת הדורות הקודמים.

"בשורה התחתונה, אמנם עלותו של מכשיר ה-6 אדג' היא גבוהה מזו של האייפון 6 פלוס אך נמכרת בפחות ממנו", כך ציינו בחברה. לשם השוואה, מכשיר הגלקסי 6 אדג' בתצורת ה-32 ג'יגה-בייט נמכר בארה"ב בתג מחיר של 699 דולרים (כ-2772 ש"ח), ללא חוזה עם אחת המפעילות המקומיות כולל מע"מ ועלויות המיסים השונות הנהוגות במדינה. מכשיר האייפון 6 פלוס לעומתו נמכר בארה"ב במחיר של כ-749 דולר (כ-2970 ש"ח), כשגם הוא ללא התחייבות כלשהי.

קרא עוד:  בעלי OnePlus? אלה טיפים והטריקים שאתם חייבים להכיר

 

-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.