סמסונג (Samsung) חשפה הבוקר במהלך כנס בלוס אנג'לס אבטיפוס ראשוני של מסך OLED פורץ דרך בגודל 9.1 אינץ', אשר ניתן למתוח, לקפל ולעקם אותו עד לרדיוס של 12 מילימטר כלפי כל צד – והוא לא ניזוק ואף חוזר לצורתו המקורית תוך מספר שניות.

"כשלוחצים על המסך מלמעלה, הוא מתעקם כלפי מטה כמו בלון גומי, ואז חוזר בקלות לצורתו הראשונית", פירטה החברה. "בניגוד למסכים גמישים שקיימים היום בשוק, אשר מתקפלים רק כלפי צד אחד, המסך החדש מסוגל להתקפל לשני הצדדים, למעלה ולמטה".

מדובר בטכנולוגיה ניסיונית שנמצאת בראשית הדרך, אבל סמסונג מאמינה כי בעתיד הקרוב ניתן יהיה לשלב אותה במגוון של מכשירים, החל ממכשירי מחשוב לביש, טלפונים סלולריים שניתן להפיל ולעקם בלי חשש, ועד לצגים במכוניות.

במהלך הכנס חשפה סמסונג שני מסכים נוספים – מסך LCD בגודל 1.96 אינץ' וברזולוציית 4K עם דחיסת פיקסלים גבוהה במיוחד של 2250 פיקסלים לאינץ', שעשוי להיות אידאלי עבור מכשירי מציאות מדומה, וגם מסך OLED בגודל 5.09 אינץ' עם טכנולוגית 3D סטריאוסקופית ו"נטולת זכוכית", שהחברה מייעדת בעיקר עבור קונסולות משחקים. טרם ידוע מתי ייצאו המסכים הללו לשוק.

בשנה שעברה הגישה סמסונג בקשה לפטנט עבור טלפון שמסוגל להתקפל לשניים (תחת שם הקוד Foldable Valley), כאשר שני החלקים בצורתם הישרה יוכלו לשמש כטאבלט עם מסך בגודל 7 אינץ', אך לא ברור אם המכשיר קשור למסך החדש שהוצג היום.

קרא עוד:  סמסונג השיקה בישראל את הטאבלטים Galaxy Tab S5e ו-Galaxy Tab A 10.1