סדרת מכשירי Z של סמסונג (Samsung), הכוללת בין היתר את Samsung Z3 ו-Samsung Z2, זוכה כעת לדגם חדש המצטרף למשפחה: Samsung Z4 אשר מיועד לשוק הכניסה, ופועל על מערכת ההפעלה הקניינית של סמסונג, Tizen OS.

מערכת הטיזן מגיעה בגרסת 3.0 ועימה תכונות אשר הופכות את המכשיר לידידותי ופשוט לשימוש. כך, לדוגמה, ניתן להגדיר הפעלה של פעולות שונות במכשיר בעזרת מחווות מוגדרות מראש, ובנוסף קיים מנהל חכם בשם Power Planner אשר מציג את מצב הסוללה ומציע דרכים שונות על מנת לייעל בצריכתה זאת בהתאם לשימוש היומיומי.

סמסונג לא רואה עדיין את טיזן כמתחרה אמיתית בשוק הטלפונים, כך ש-Samsung Z4 מיועד לשוק הכניסה, זאת בהתאם למפרט הבסיסי. גודלו של המסך 4.5 אינץ' אינץ' בלבד וברזולוציית 800×480. פרט לכך הוא רץ על גבי שבב שזהותו טרם נחשפה, אך נאמר כי יהיה מרובע ליבות במהירות 1.5 ג'יגה-הרץ, ונפח הזיכרון יהיה 1 ג'יגה-בייט עבודה (RAM) בעוד נפח האחסון המובנה טרם צוין גם כן. סוללתו של ה-Z4 תגיע בנפח 2,050 מיליאמפר/שעה, הוא יתמוך בקישוריות דור 4 ויאפשר שילוב של כרטיס סים כפול.

בהיבט הצילום סמסונג הכניסה למכשיר חיישן אחורי עם 5 מגה-פיקסל ומפתח צמצם f/2.2 לצד תאורת הבזק בגוון כפול, ובקדמתו קיים חיישן זהה. פרט לכך נוספו מספר שירותים לשיפור חווית הצילום וביניהם צילום בעזרת מחוות יד, צילומי סלפי משודרגים בעזרת מזהה פנים ומצב לצילום במקביל עם שתי החיישנים ויצירת סרטון המציג את זוג הזוויות יחדיו.

קרא עוד:  מבחן חדש בדק האם Galaxy Fold עמיד ב-200,000 קיפולים

מכירתו של Samsung Z4 תיפתח בהודו ומשם הוא צפוי להתרחב לשווקים נוספים. פרטים נוספים על המכשיר, כמו גם מחירו, צפויים להיחשף בכנס למפתחי טייזן שייתרחש ב-16-17 למאי בעיר סן-פרנסיסקו.