באתר בלובמרג מדווחים כי סמסונג (Samsung) מפתחת שני דגמי טלפון חכם נוספים המבוססים על מסך מתקפל, לצד ה-Galaxy Fold שכבר נחשף. אחד הדגמים מצויד בעיצוב ״צדפה״ נוסטלגי, עם מסך ארוך המתקפל כלפי פנים באמצעו. בדגמי האבטיפוס, מצויד גם זה במסך חיצוני קטן הפעיל בזמן שהמסך הראשי סגור, אולם סמסונג תחליט סופית אם להותיר מסך זה במקומו או להסיר אותו בעקבות התגובות השליליות למסך החיצוני של דגם ה-Galaxy Fold.

המכשיר השני אותו מפתחת סמסונג מצויד במסך המתקפל כלפי חוץ, כלומר מנגנון הזהה באופן עקרוני לזה של דגם ה-Mate X של וואווי (Huawei), וחוסך את הצורך במסך חיצוני נוסף. גם הוא נמצא עדיין בשלבי אבטיפוס, אולם פיתוחו צפוי להסתיים לקראת סוף השנה הנוכחית, או בתחילת השנה הבאה.

בבלומברג אף טוענים כי גם ה-Galaxy Fold שכבר נחשף – עדיין לא מוכן לייצור, ובחברה הקוריאנית עמלים על שיפורים של הרגע האחרון למנגנון הקיפול של המסך. סמסונג מעוניינת להגדיל את כמות הקיפולים האפשריים בטרם מופיעים קמטים ופגמים, העומדת כרגע על כ-10,000 פתיחות וסגירות של המכשיר. במידה ולא תושג התקדמות משמעותית טרם ההשקה, עשויה סמסונג להכריז כי תחליף בחינם כל מסך שיווצרו בו פגמים במהלך שימוש סביר, בכדי למנוע מצב שבו גם המאמצים המוקדמים יחששו לרכוש מכשיר יקר כל כך שעשוי להתקלקל במהירות.