בזמן שנוכחנו בהכרזות של סמסונג (Samsung) השבוע, מתברר כי החברה הציגה בחדרי חדרים משקפי מציאות מדומה שאינם דורשים טלפון המחובר אליהם, כך שהם יכולים לפעול באופן עצמאי לגמרי.

לפי הדיווח של PC World, החברה בוחנת משקפיים סטייל Gear VR הפופולריים שלה, אשר במקום לחבר לתוכם טלפון של החברה, אלו יכללו מסך ויכולת עיבוד עצמאית. המשקפיים יפעלו על שבב Exynos 8895 החדש שהוכרז השבוע, אותו אחד שיריץ דגמים נבחרים של Galaxy S8 (גלקסי אס 8).

אב-הטיפוס שהוצג למספר אנשים נבחרים, נועד קודם כל לבחון את היכולות של השבב החדש, אשר כפי הנראה סמסונג מייעדת אותו גם לתחום המציאות המדומה (VR) ולא רק לצורך שימוש בטלפונים מתוצרתה. מדובר בשבב חזק, אולי החזק ביותר, אשר משלב 20 ליבות גרפיות עם מעבד Mali G71.

עד כה, שוק משקפי המציאות המדומה התחלק בין משקפיים זולים המיועדים לטלפונים ואלה שמתחברים למחשבים האישיים שלהם חומרה חזקה בהרבה. עם הפיתוח של סמסונג, נראה בקרוב סוג שלישי של משקפיים, אשר נושאות חומרה עצמאית ואולי גם עם חנות משלהם.

כך או כך, עושה רושם שתחום המציאות המדומה רק יגדל השנה.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.