גלקסי טאב 10.1, לא מגניב

נראה כי דווקא באירופה יש לסמסונג נחת מכל התביעות של אפל, בעוד שבארצות-הברית נאסרה מכירת הגלקסי נקסוס וגלקסי טאב 10.1, בבריטניה פסק שופט שהעיצוב של מחשב הלוח של החברה לא מועתק מאפל.

הסיבה: "הוא לא מגניב"

גלקסי טאב 10.1, לא מגניב

אפל תבעה את הענקית הקוריאנית בטענה שהמוצרים שלה מחקים את העיצוב המינימליסטי ואת חווית השימוש שאפל ידועה בהם וביקשה לעצור את מכירת המכשירים באירופה בנימוק שבעקבות הדמיון הרב לקוחות פוטנציאליים עלולים להתבלבל בין המכשירים.

השופט טוען כי אכן קיים דמיון בין המכשירים כאשר הם מוצגים מלפנים, אך מהצד או אפילו מאחור ישנם הבדלים משמעותיים בין המכשירים ואין כל חשש להטעיה של לקוחות, עוד טוען השופט כי המוצרים של סמסונג דקים יותר ובעלי פרטיים יחודיים על גבי גב המכשיר.

עוד מוסיף השופט כי "אין להם [לסמסונג] את האיפוק העיצובי שניחנים בהם המוצרים של אפל, הם פשוט לא מגניבים כמו המוצרים של אפל והרושם הכללי שמקנה המוצר הוא שונה".

החברה הקוריאנית בהחלט יכולה לרשום לעצמה ניצחון (מפוקפק) בנושא ודובר מטעם החברה אף ציין כי מדובר בראיה נוספת כי אפל יוצאת בטענות משפטיות מוגזמות על סמך עיצוביים גנריים" באפל, כמובן, לא מרוצים מפסק הדין ואף טוענים כי "לא במקרה המוצרים של סמסונג דומים לאייפון ולאייפד מרמת עיצוב המכשיר, חווית השימוש ועד לאריזה וכי החברה תנקוט בכל האמצעים על מנת להגן על הקניין הרוחני שלה.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.