לפני זמן קצר צייצה סמסונג (Samsung) והודיעה כי ה־Galaxy Note 9 יוצג קצת מוקדם מן הצפוי, בתשעה באוגוסט באירוע Unpacked 2018. בציוץ שהועלה לחשבון הרשמי של החברה, ניתן לראות סרטון קצר ובו מוצג ה־S Pen החדש בעיצוב שונה למדי – גוון כהה מן הרגיל של זהב ולחצן כחול. הפעם הסלוגן הוא "Change is coming" שמרמז על שינויים רבים.

לפי הדיווחים, Galaxy Note 9 יציע מסך בגודל 6.4 אינץ' המשלב את שבב ה־Exynos 9810 החדש של החברה או את ה־Snapdragon 845 בדגם האמריקאי. הוא גם המכשיר הראשון של סמסונג עם 8 גיגה־בייט של זיכרון עבודה (RAM), לצד 128 גיגה־בייט/256 ג'יגה־בייט אחסון וסוללה בעלת נפח של 4000 מיליאמפר/שעה. כמו כן, נראה כי סמסונג תשיק גם דגם המיועד לשוק הקוריאני, בעל 8 גיגה־בייט זיכרון ולא פחות מ־512 גיגה־בייט של אחסון.

שמועות נוספות טוענות כי סמסונג תתמקד השנה בתכונות ה־S Pen, וכי העט יתמוך בתקן Bluetooth וישלב בתוכו רמקול זעיר. עוד דווח כי העט יוכל לשמש לכתיבה 'אמיתית', כלומר ניתן יהיה לכתוב איתו על פיסת נייר ריקה, והנתונים ישלחו למכשיר כפתק.

Galaxy Note 9 יושק עם מערכת ההפעלה אנדרואיד אוראו בגרסת 8.1, אותה ניתן יהיה לעדכן לאנדרואיד P, כשתושק.

לאור ההכרזה היום, סמסונג צפויה לפתוח את ההזמנה מראש של המכשיר לשבועיים, ותתחיל לשלוח את המכשירים בשבוע האחרון של חודש אוגוסט.

קרא עוד:  סקירה: ADATA HD680 - כונן נייד וקשוח

כתב: אופק כהן