ביום שישי האחרון, ה-26 לאוקטובר, השיקה מיקרוסופט (Microsoft) את מערכת ההפעלה החדשה חלונות 8 ולצידה את מחשב הלוח Surface, שכרגע לא ברור אם יעשה דרכו גם לישראל. אבל, אם ברצונכם במחשב-לוח מבוסס חלונות 8 או טלפון חכם מבוסס Windows Phonw 8, לסמסונג יש את התשובה עם סדרת אטיב (ATIV) של החברה.

מנסה לבדל עצמה מה-Surface

Ativ Smart-PC מחשב לוח בעל מקלדת ניתקת

החברה מתכוונת להשיק את מחשבי הלוח Smart PC ו-Smart PC Pro  ב-5 בנובמבר, במסגרת אירוע Discovery של מיקרוסופט שיתקיים בארץ כדי לציין את ההשקה של מערכת ההפעלה החדשה. בניגוד ל-Surface הראשוני של מיקרוסופט שמציע את חלונות RT עם מעבד ה-ARM – כשגרסאות Windows 8 ו-Windows 8 Pro יגיעו מאוחר יותר – ה-Smart Pc של סמסונג יהיה מבוסס על מעבדי אינטל (Intel), מה שאמור שמערכת ההפעלה היא ה-Pro שמציעה תמיכה לאחור בתוכנות שולחן עבודה מהגרסאות הקודמות של חלונות, ולא רק ביישומים מהחנות המקוונת של מיקרוסופט. מעבדי ה-Smart PC מבוססים על ליבת  אטום (Atom) ומציע על-פי היצרן זמן עבודה מרשים של עד 13.5 שעות. דגם ה-Pro, החזק יותר, בוסס על מעבד Core i5 ומציע זמן סוללה של 8 שעות שימוש. שני הדגמים כוללים מסך מגע ברזולוציית Full-HD בגודל 11.6-אינץ' בעל רמת בהירות של 400 ניט.

דגמי ה-Smart Pc מגיעים עם חרט ה-S Pen המוכר לטובה מסדרת מכשירי ה-Note של החברה – חרט המאפשר כתיבה על-גבי המסך בשילוב של יישום ה-S-Note הייעודי. בנוסף לחרט מצוידים המחשבים בתחנת עגינה משולבת מקלדת שעם חיבורה למחשב הלוח הופככת אותו למחשב נייד לכל דבר, כפי שכבר מוכר משילובים קודמים של מחשבי לוח עם מקדלות. מחיר המחשבים צפוי להיות 3,699 ש"ח עבור הדגם הבסיסי ו-5,999 ש"ח לדגם הפרו.

קרא עוד:  דיווח: בטא ל-Android 10 למכשירי סמסונג – בחודש הבא

מכשיר ה-Windows Phone הראשון בישראל
בדצמבר צפויה החברה להשיק בישראל את ה-Ativ S) – טלפון חכם מבוסס Windows Phone 8 אשר כנראה יהיה אחד מהראשונים בארץ עם מערכת ההפעלה הזו. מדובר על מכשיר בעל מסך מגע בגודל 4.8-אינץ' המצויד במעבד כפול-ליבה במהירות 1.5 ג'יגה-הרץ. טרם נמסר מה יהיה מחירו ובאילו חברות סלולאר הוא יושק.