פרשת נפח האחסון הנמוך בגלקסי S4 והתשובה הלא מנומקת של סמסונג השאירה אותנו עם תהיות. הכיצד ייתכן שמערכת ההפעלה יחד עם אפליקציות יתפסו כל כך הרבה מקום? כזכור דגם ה-16 ג’יגה משאיר למשתמש כמעט מחצית מהנפח לשימוש אישי של אפליקציות וקבצי מדיה, ותשובת סמסונג הייתה כי הנפח נדרש לצורך הפיצ’רים הרבים במכשיר ופשוט לרכוש כרטיס זיכרון להרחבת הנפח האישי.

כעת החליטו בסמסונג לבדוק את הדברים מעט יותר לעומק וכי בדיווח של Cnet נאמר שהחברה בודקת מהם האפשרויות להגדלת נפח הזיכרון על ידי אופטימיזציה של התוכנה. במילים פשוטות זה אומר כי סמסונג רומזת שבהמשך ייתכן ותשחרר עדכון בו היא תמצא דרך להקטין את הנפח הדרוש למערכת ההפעלה (הרום).

אנחנו לא יודעים לומר כיצד היא תעשה זאת ומי מהאפליקציות המגיעות עם המכשיר גורמות לנפח הגבוה. ייתכן כי אלו היכולות השונות של המחוות באוויר או אולי ה-Watch On, השלט האוניברסלי המכיל בסיס נתונים גדול למדי של מכשירי מדיה. כך או כך זהו צעד נכון וחכם יותר מצד סמסונג למצוא פתרון לבעיה זו שלדעת משתמשים רבים חשובה ועקרונית.

מי שבכל זאת לא מוצא בדברים נחמה, יוכל לבדוק את האפשרות לרכוש בהמשך את הגלקסי S4 בגרסה נקייה עם מערכת ההפעלה הבסיסית של האנדרואיד Jelly Bean כפי שחשפה גוגל באמצע השבוע.