בכנס המפתחים לפלטפורמת Bada שהתקיים בשבוע שעבר בתל אביב, הציגה סמסונג את המכשיר הראשון בעל פלטפורמה זו לקראת השקתו בישראל, ה-Samsung Wave. בכנס נידונו אפשרויות הפיתוח השונות הן למפתחים והן לחברות הסלולר בארץ והוצגה המערכת וההזדמנויות העסקיות הטמונות בפיתוח אפליקציות לפלטפורמה. ה-Samsung Wave הוא אחד המכשירים המעניינים מסמסונג, כך שפרט לפלטפורמת ה-BADA, המכשיר מגיע עם Bluetooth 3.0, מסך מגע מלא בגודל 3.3 אינצ’ ברזולוצית 800×480 מסוג Super AMOLED האיכותי והחדיש, מעבד חזק במהירת 1GHz, מצלמת 5 מגה פיקסל פוקוס אוטומטי וצילום וידאו באיכות 720p, תמיכה מלאה בניגון סרטי DivX באיכות HD של 720p, מקלט GPS, תמיכה בצליל היקפי 5.1 וירטואלי וקישוריות אלחוטית WiFi n כשהכל יתעטף בממשק ה- TouchWiz המוכר של סמסונג.

המכשיר שצילמנו אמנם מגיע כבר עם עברית מלאה, כולל הממשק והמקלדת הוירטואלית בעברית, אך מסמסונג נמסר כי זהו לא המכשיר בגרסתו הסופית, ולמרות זאת, מהמעט שיצא לנו לשחק איתו הוא נראה מוכן לשימוש. ממשק המערכת מזכיר מאוד חלקים ממערכת האנדרואיד כמו ממשק הווידג'טים המאפשר הוספת ווידג'טים על שולחן העבודה, מעבר בין מסכי בית שונים בהנפת אצבע ושורת ההתרעות העליונה. התפריט הראשי נראה כמו מסכי האייפון כשנפרסים לפנינו כל האפליקציות הקיימות במכשיר ומבעבר בניהם בצורה קלילה על המסך. גם חנות האפליקציות לא שונה מזו של האנדרואיד מרקט והגישה אליה מתבצעת דרך האייקון Samsung Apps בהתקנה פשוטה וקלה, כפי שתוכלו לצפות בסרטון בהמשך.

קרא עוד:  וואווי לא תשיק טלפון מבוסס HarmonyOS, אבל שעון דווקא כן

ממה שהספקנו להתרשם נראה כי המערכת קלה ופשוטה לשימוש, המכשיר דק ומעוצב אך לסמסונג עבודה קשה בדרך להחדיר פלטפורמה נוספת בשוק הסלולר העולמי. צפו בסקירת וידאו וראיון שערכנו עם מיה סגל, מנהלת השיווק של סאני תקשורת, נציגת סמסונג סלולר בישראל (מצטערים על הסאונד הנמוך). המכשיר צפוי להגיע לכל שלושת המפעילות בארץ בתחילת החודש הבא.

עדכון: הסקירה המלאה ל-Samsung Wave

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.