מערכת ההפעלה הפתוחה של סמסונג, Bada, שהושקה בשנה שעברה ושמרה לכל אורכה על מקום של כבוד בכותרות, די נעלמה מתחילת 2011, בשעה שה-Galasy S 2 תופס את כל אור הזרקורים שסמסונג יכולה לבקש. אך נראה שהיא עדיין לא ויתרה על המערכת, למרות הפרופיל הנמוך שלה.

הבלוג הרוסי Bada World נתקל בסוף השבוע האחרון בממצא מעניין. בשעת פשפוש בקרבי ערכת פיתוח התוכנה לגרסא הבאה של המערכת, Bada 2.0, נתקל המפתח בתמונת הדמיה של מכשיר שטרם ראינו. מסתבר שבגרסתה השניה של באדה, מלבד התמיכה בריבוי משימות אמיתי, עומדת להתווסף גם תמיכה ברזולוציית מסך נמוכה יותר מה-WVGA של סדרת ה-Wave מ-2010, שתאפשר השקת מכשירים זולים יותר. וכאן נכנס המכשיר לתמונה (תרתי משמע) – כשמפתחים תוכנה בערכה החדשה היא מבקשת לבחור ברזולוציה הרצויה – WVGA או HVGA. בחירה באפשרות הראשונה מעלה על המסך תמונה של אחד מכשיר המכונה בפשטות Wave, עליה רצות האפליקציות הנסיוניות, בעוד בחירה ברזולוציה הנמוכה יותר מעלה תמונת מכשיר בשם Wave 725.

מאחר והתמונה דומה לאחת משלוש הדמיות מכשירים שדלפו לפני מספר חודשים בתוספת מספר פרטים טכניים, ניתן לומר שלמכשיר שלפנינו יהיה מסך בגודל 3.65 אינצ', מצלמה אחורית ברזולוציית 5 מגה-פיקסל, מצלמה קדמית ברזולוציית VGA, קישוריות WiFi ובלוטות' 3.0 ותמיכה ב-NFC. הוא מיועד, לפחות לפי התכנונים, לצאת בספטמבר.