שבוע אחרי הטיזר, סמסונג הכריזה היום על גרסה משודרגת לשבב ה-Exynos 5 Octa בעל 8 הליבות. החידוש העיקרי בשבב החדש מדגם 5420 הוא במעבד הגראפי המצויד ב-6 ליבות של Mali-T628 של ARM במקום ב-PowerVR המספק לדברי החברה, פי 2 ויותר ביצועי גרפיקה בתלת מימד בהשוואה לדגם הקודם (5259).

בצד המעבד, ה-Exynos 5 Octa נשאר בארכיטקטורה זהה: 4 ליבות Cortex-A15 לעבודה במאמץ גבוה בתדר 1.8GHz ועוד 4 ליבות Cortex-A7 חלשות יותר בתדר 1.3GHz לעבודה בעת שימושים פשוטים יותר בארכיטקטורת ARM big.LITTLE. המעבד יעיל יותר בתצרוכת החשמל עד 20% בהשוואה לקודמו.

ה-SoC (או System on chip) מתאפיין בביצועים גבוהים בעבודה מול הזיכרון אשר פועל בטכנולוגיית LPDDR3 בתדר 933MHz ובשל כך הוא מספק גם תמיכה בסטרימינג וידאו Full HD על גבי תקשורת WiFi. למעשה, המעבד הגראפי תומך בניגון וידאו באיכות מלאה עד 60 פריימים לשנייה, ותומך בטכנולוגיות תאוצת תלת מימד OpenGL ES 3.0 ו-Open CL 1.1.

כל אלו צפוים לאפשר לשבב החדש להתאמץ הרבה פחות בעיבוד וידאו ותמונה, דבר שיוביל לחסכון בחיי הסוללה של המכשיר. בסמסונג לא אמרו מתי השבב אמור לצאת, אך התזמון שלה מסקרן במיוחד שכן מכשיר ה-Galaxy Note 3 צפוי על פי השמועות לראות אור בחודש הבא, כך לא נתפלא אם נמצא את השבב המשודג כבר שם.