סמסונג (Samsung) הציגה בכנס המפתחים SDC 2016 המתרחש בימים אלה בסן-פרנסיסקו עוזר אישי בייתי בשם Otto (אוטו) המאפשר לבצע מספר של משימות בפקודות קוליות כמו להזמין מוצרים, לקבל מידע על מזג האוויר, התראות ועוד ולשמש ככלי לניהול וחיבור של התקני אינטרנט חכמים (IoT) למגוון מוצרים בבית.

לדברי Engadget, ה-Samsung Ott שנחשף היום דומה מאוד לאופן שבו פועל Amazon Echo, הרמקול הפועל על בסיס מנוע הפקודות הקוליות Alexa פרי פיתוחה של אמזון וכי הוא יבין את השפה הטבעית של המשתמש, אולם סמסונג הוסיפה עוד מספר מאפיינים שונים כמו מסך קטן התומך בהצגה של פרצופים ידידותיים המגיב בהתאם לשיח עם המשתמש ומידע המוצג על המסך בהתאם לצורך.

מאפיין נוסף לעוזר האישי היא מצלמת HD הנמצאת בקצהו העליון, המשמשת לזיהוי פנים וגם מסוגלת לעבוד כמצלמת אבטחה עם שליטה מרחוק דרך הטלפון החכם ובאמצעותה גם לקבל התראות על פעילות חשודה בבית. בנוסף, ניתן יהיה לשלוט באמצעותו גם במוצרים חכמים הפועלים על פלטפורמת ARTIK של סמסונג.

החדשות הרעות הן כי בינתיים, Otto הוא רק אב-טיפוס וסמסונג לא מתכננת להשיק אותו בזמן הקרוב.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.