כפי שהבטיחה אמש, הערב חשפה סמסונג (Samsung) את Galaxy Tab S6 – הטאבלט החזק ביותר שלה עד כה, שמגיע בגוף דקיק באופן כמעט חסר תקדים בתולדות הסדרה.

עוביו של Galaxy Tab S6 הוא 5.7 מילימטר בלבד, ומשקלו 420 גרם (כ-0.2 מילימטר ו-20 גרם יותר מ-Galaxy Tab S5e, הזהה לו בעיצובו אך מיועד בעיקר לצריכת תוכן), אך סמסונג הצליחה לדחוס לתוך הגוף הזה את כל התכונות המצופות ממכשיר המיועד גם ליצירת תוכן: הוא כולל את שבב Snapdragon 8150 מתומן ליבות, אחת מהן במהירות עד 2.8 גיגה-הרץ, שלוש במהירות עד 2.4 גיגה-הרץ וארבע האחרות והחסכוניות יותר במהירות עד 1.7 גיגה-הרץ. הוא מגיע בגרסאות בעלות 6 גיגה-בייט זיכרון עבודה (RAM) ו-128 גיגה-בייט אחסון או 8 גיגה-בייט RAM ו-256 גיגה-בייט אחסון, ותמיכה בכרטיסי זיכרון מסוג microSD עד נפח של טרה-בייט שלם.

דבר נוסף שנכלל בטאבלט הזה ולא היה במקבילו החלש יותר הוא עט ה-S-Pen, שבגלל עוביו של המכשיר לא מאוחסן בתוך הגוף, אלא נצמד במגנט אל צידו האחורי. העט נטען באופן אלחוטי כאשר הוא מוצמד למקומו והסוללה שלו מספיקה לעד 10 שעות המתנה לאחר הטעינה.

המסך הוא מסוג Super AMOLED בגודל 10.5 אינץ' ביחס 16:10, רזולוציה של 2,560×1,600 פיקסלים וצפיפות של 287 פיקסלים לאינץ', ובחלקו התחתון נמצא סורק טביעת אצבע בתוך המסך.

מאחור נמצא מערך צילום כפול ובו חיישני 13 מגה-פיקסל (80 מעלות) ו-5 מגה-פיקסל אולטרה-רחב (123 מעלות), ומלפנים נמצאת מצלמה עם חיישן 8 מגה-פיקסל וזווית של 80 מעלות. ניתן לצלם תמונות עם אפקט בוקה גם באמצעות המצלמה האחורית וגם באמצעות הקדמית. סמסונג ציינה כי הטאבלט תומך באפליקציית Premiere Rush של אדובי (Adobe) לעריכת סרטונים.

קרא עוד:  לנובו חשפה מחשב ARM עם Windows 10 וסוללה ל-24 שעות

Galaxy Tab S6 מריץ את Android Pie 9.0, עם תמיכה בפיצול מסך בין שתי אפליקציות וגם מצב תמונה בתוך תמונה (PiP) לווידאו, כך שבפועל ניתן להציג 3 חלונות תוכן על המסך בו-זמנית. בעת חיבור למקלדת הנתיקה, אותה יש לרכוש בנפרד, עובר המכשיר למצב DeX, המאפשר חוויית שימוש דומה לזו של מחשב נייד. כמו כן, הכיסוי כולל רגלית להעמדה של הטאבלט וכיסוי המונע את נפילת העט.

Galaxy Tab S6 from Samsung focuses on increasing your productivity

תכונות נוספות של Galaxy Tab S6 כוללות רמקולים של AKG, שקע הטענה מסוג USB-C, סנכרון עם טלפונים של סמסונג (בתנאי שיש להם לפחות 3 גיגה-בייט זיכרון עבודה והם מריצים את Android 9) לשיחות טלפון והודעות SMS, תמיכה במהירויות גלישה של עד 2 גיגה-ביט הורדה ו-150 מגה-ביט העלאה על גבי רשת סלולרית מדור 4, או עד 867 מגה-ביט סימטרי ב-WiFi, וסוללה בקיבולת של 7,040 מיליאמפר/שעה עם אורך חיים של עד 15 שעות ווידאו.

המכשיר ישווק בצבעים כחול, ורוד ואפור. הוא יימכר החל מסוף החודש הבא במספר מדינות ויגיע בהמשך גם לישראל.