כפי שהערכנו אמש, סמסונג חשפה את ממשיכו של ה-Galaxy Tab 10.1 יום לפני MWC 2012 עם דגם משופר אך לא חזק יותר, והשינוי הגדול היא מערכת ההפעלה החדשה, ICS עם ממשק ה-TouchWIZ.

הטאבלט בשם הלא מפתיע, Galaxy Tab 2 10.1 עבר את כל השינויים שסמסונג יכלה להכניס בו כדי להימנע מתביעות הפטנטים של אפל בעתיד, לאחר שבשנה האחרונה בוטלה השקת הטאבלט בגרמניה ובאוסטרליה וכתוצאה מהמשפט הארוך שהתנהל בין היצרניות הושק ה-Galaxy Tab 10.1N.

הגרסה השנייה של הטאבלט מביאה את אותו המסך בגודל 10.1 אינצ’ ברזולוציה 1280×800, ומפתיע הוא דווקא המעבד שנשאר כפול ליבה 1GHz עם 1GB, וסמסונג לא בחרה במעבד ה-Tegra 3 או במעבד מרובע ליבות מתוצרתה. כאמור, כמעט שלא ראינו שינויים חומרתיים, כך גם המצלמה מאחור 3 מגה פיקסל והקדמית VGA, עם אחסון פנימי של 16GB או 32GB וחריץ microSD. הוא יגיע עם תמיכה בתקשורת דור 3 HSPA לצד תקשורת WiFi וכן גם GPS ו-Bluetooth 3.0. הטאבלט מצטרף ל-Galaxy Tab 2 אשר הוכרז בשבוע שעבר ומכיל מפרט דומה עם מסך 7 אינצ'.

אם זו הייתה אמורה להיות התחרות מול ה-iPad הבא, כנראה שעל סמסונג להתאמץ קצת יותר שכן על פי הדיווחים ל-iPad 3 תהיה רזולוציה גבוהה יחסית ומעבד מרובע ליבות, כך שייתכן וסמסונג תשנה דברים לקראת השקתו הסופית מתישהו לקראת חודשי האביב ועדיין יש גם את עניין המחיר שעוד לא נחשף.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.