אחרי שמועות רבות, סמסונג חושפת לראשונה את השעון החכם Galaxy Gear במסיבת עיתונאים בברלין. כפי שציפינו, השעון מופעל על מערכת ההפעלה של גוגל, האנדרואיד 4.3 אשר הותאמה לגודלו של המסך הקטן והוא מאפשר לבצע שיחות, לצפות בהתראות ולהגיב מבלי להוציא את המכשיר החכם מהכיס.

ה-Gear קטן יחסית, אבל זהה להדלפה האחרונה ובעל מסגרת אלומיניום ורצועת גומי צבועונית. הוא יאפשר להפעיל אפליקציות, לקבל התראות ישירות לשעון, לענות לשיחות, לצפות במזג האוויר, לרשום הודעות, לסייר בלוח השנה וכמובן להתעדכן בשעה. לדברי סמסונג, יהיו בעת השקתו 70 אפליקציות שונות שהותאמו במיוחד ועוד עשרות יגיעו בהמשך. הוא יודע להפעיל אפליקציות של סמסונג כמו S Voice, Fund My Device, יהיה לו גם פדומטר ועוד.

המסך אינו גמיש כפי שהסיקו השמועות, והוא בגודל 1.63 אינצ’ ברזולוציה של 320 על 320 מסוג Super AMOLED, ורץ על מעבד 800MHz עם זיכרון 512 מגה בייט, אחסון 4 ג’יגה בייט וסוללה בהספק של 315mAh המספיקה ליום שלם של עבודה. השעון גם כולל מצלמה 1.9 מגה פיקסל שאף מצלמת וידאו ב-720p, ותומכת באפליקציות צד שלישי.

הוא יתקשר עם המכשירים החכמים בתקשורת Bluetooth 4.0 אם כי לא ברור עדין האם הוא מיועד רק למכשירי סמסונג או לכלל המכשירים בשוק ולפי הפרטים הראשונים נראה כי בתחילה הו יופעל רק עם המכשירים החדשים של החברה. הוא יושק ב-25 לספטמבר יחד עם מכשיר הגלקסי נוט 3 ומחירו בארה"ב יעמוד על $299 (כ-1,100 ש"ח).

קרא עוד:  סמסונג מפתחת את Quick Share - שיתוף קבצים אלחוטי עצמאי משלה

galaxy-gear_002

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.