בעקבות דיון בכנסת בנוגע לתקלת הסוללות במכשירי ה-Galaxy S4 (גלקסי אס 4), הודיעה סמסונג העולמית בפני הועדה לפניות הציבור כי היא תבצע קריאה לתיקון לכלל מחזיקי המכשירים בישראל לבוא ולהחליף (בכפוף לבדיקה של סוללת הלקוח) את הסוללות . אנשי חברת סמסונג הסכימו לדרישתה של יו"ר הועדה ח"כ עדי קול (יש עתיד) וכי בימים הקרובים יוציאו הודעה לכלל הלקוחות המחזיקים במכשיר מסוג Galaxy S4 .

את הדרישה קיבלה סמסונג לאחר דיון בנושא עם פרופ' דורון אורבך ופרופ' יאיר עין עלי,  מומחים עולמיים בתחום שערכו לבקשת חברת סקיילקס, יבואנית סמסונג לישראל בדיקה במכשירים וכתבו על כך: “חשוב להבין כי כאשר סוללה מתנפחת היא מסוכנת ויש להוציאה מהשוק מיד. חברת סמסונג מצאה שהיתה תקלה בקו היצור, אך למיטב ידיעתי יש מעקב של החברה על הסוללות הבעייתיות”, אמר פרופ' דורון אורבך. “הסוללות מסוכנות, וכל סוללה שמתנפחת היא מסוכנת”, אמר פרופ' עין אלי.

אילן בן דב ששימש עד לאחרונה כדירקטור ויו"ר חברת סקיילקס: "אני מגיע אליכם היום לא כנציג החברה, ולמרות שהחברה הורתה לי לא להיות פה. אני נמצא כאן למרות שהחברה איימה עלי במפורש בעל פה ובכתב. אני נמצא פה כי זו חובתי כאדם, כאזרח כבעל חברה לשעבר, וכמי שבעצם ייסד את כל התחום של טלפונים סלולאריים של סמסונג בישראל. יש חוות דעת ברורות שאומרות שיש סכנה לחיי אדם. לי יש מסמך שכתוב בו שסמסונג מודה שהייתה תקלה בפס הייצור. ניסיתי לקרוא לציבור להחליף את הסוללות אבל קיבלתי דרישה מסמסונג שלא לעשות את זה. בדוח שכתב פרופסור עין אלי כתוב במפורש כי יש סכנה לחיי אדם". בן דב הוסיף כי הפרופסורים שערכו את הבדיקה הוזהרו על ידי חברת סמסונג שלא לדבר על הממצאים שעלו בהן.

קרא עוד:  יותר פרטיות, יותר בית חכם, והרבה יותר קריינות - גוגל במקצה שיפורים ל-Assistant
הסוללות המתנפחות כפי שהוצגו בדיון

נציגי סמסונג ישראל שהיו בדיון ניסו להמעיט מחומרת המצב: “בתקופה מסוימת בייצור ספציפי היו לנו בעיות. מאוד חשובים לנו הלקוחות בישראל וטיפלנו בנושא במלוא הרגישות.” אמר לי סונג חוי, מנהל בכיר עסקי בסמסונג ישראל והוסיף: “בדקנו את הנושא עצמו עם מהנדסים במעבדות מובילות והלכנו לכל המפעילים. לפי בדיקות שלנו הסוללות המתנפחות נובעות ממכות חיצוניות או משימוש בסוללות מזויפות, ובכל מקרה אין קשר בין התנפחות הסוללות לפיצוץ".

ג'ונג באם לי, מנהל בכיר עסקי בסמסונג ישראל: "אין תקלה שוטפת בסוללות המדוברות, אבל למען שיפור חווית המשתמש אנחנו מקבלים את בקשתכם ונפרסם באופן יזום באינטרנט פנייה ללקוחות ואף נשלח הודעות ס.מ.ס. למרות שאין סכנה לציבור ובמוצר אין פגם, באם לקוחות יתלוננו נחליף את הסוללה. אנחנו נבצע את זה באופן מיידי."

חברת הכנסת קול דרשה מסמסונג "חשוב שהקריאה שלכם תצא לפני שהלקוחות יתקלו בבעיה. אתם חייבים לקרוא לכלל  המחזיקים במכשיר לבא ולהחליף את הסוללות. אתם טוענים שהסוללות אינן מסוכנות, אבל מחוות הדעת ששמענו כאן, הסכנה בהחלט קיימת, ואתם לא יכולים להתעלם מכך או לחכות שיקרה משהו לסוללה או למכשיר הטלפון הנייד".

לשאלת יו"ר הועדה האם חברת סקיילקס ערוכה למבצע החלפה של סוללת אמר אילן בן דב כי יש במלאי של החברה 50 אלף סוללות חדשות המוכנות להחלפה.