האם סמסונג יוצאת משוק הטנבוקים? אתר צרפתי טוען כי סמסונג שלחה מייל לשותפיה והודיעה על כוונתה להפסיק את ייצור מחשבי הנטבוקים בשנת 2012 ולהתמקד במחשבי אולטרה בוק הדקים בגדלי 11.6 ו-12 אינצ’. אם הדברים הדברים נכונים, סמסונג תחדל מפיתוח מחשבים חדשים וייצור הדגמים הישנים בגדלי 10 אינצ’ כדוגמת דגם NC10 ודגמי N150 שהושקו בארץ בשנה שעברה. האתר Blogeee.net היה הראשון לדווח על כך והוסיף כי סמסונג תפסיק את ייצור המחשבים כבר ברבעון הראשון של 2012 המתחיל בעוד כחודש.

סמסונג נכנסה לשוק הנטבוקים בשנת 2008, מאוחר יותר מרוב המתחרות בשוק ומספר המחשבים שהשיקה היה מצומצם יחסית. התמקדותה בשוק האולטרה-בוק כדוגמת סדרה 9 שהציתה את התחרות מול מחשבי המבקבוק אייר של אפל נחשבים למחשבי פרימיום יקרים ביחס למחשבי הנטבוקים הזולים ופונים לקהל יעד שונה, אך נחשבים יותר אטרקטיביים. ייתכן כי גם המחירים הזולים, התחרות הגבוהה בתחום וירידה במכירות לטובת מחשבי הנטבוקים גרמו לסמסונג להחליט כי זה אינו כלכלי מבחינתה.

Asus, החלוצה בתחום כבר אמרה בעבר כי מחשבי הנטבוקים פגעו במכירות, האם חברות נוספות ילכו בעקבות סמסונג וישאירו את השוק רק ליצרניות הקטנות? (מקור)

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.