נראה כי המאבק המתוקשר בתביעות הפטנטים בין שתי ענקיות הטכנולוגיה הגיע לסיומו: סמסונג (Samsung) הצהירה אמש כי תסכים לשלם לאפל סכום של כ-548 מיליון דולר באחד מהקרבות הפטנטים שהחברות מנהלות ביניהן מספר שנים. האם זהו סופו של הקרב בין שתי ענקיות הטכנולוגיה המתוקשרות? – כלל לא בטוח.

תחילתו של המאבק המתוקשר החל עוד ב-2011, אז תבעה את אפל את סמסונג בגין מספר פטנטים הקשורים במכשירי הגלקסי השונים והאלנמנים בהם הם משתמשים ובראשם "צבוט לזום" (Pinch to zoom) – פטנט שנפוץ ברוב המכשירים של התקופה ההיא ולטענתה של אפל מדובר בהפרה בוטה מצידה של החברה הקוריאנית – כשהתביעה אושרה על סכום של 930 מיליון דולר. יש לציין עם זאת כי תשלום הסכום נבע מאי הסכמתו של בית המשפט בארה"ב לדון בערעור אותו הגישה החברה – דבר שעלול היה לגרום לסמסונג תשלומים נוספים.

למרות שכבר הושגה הסכמה, סמסונג כבר הודיעה כי שמורה לה הזכות להפחית את הסכום בהתאם להתפתחויות בתיק. "אנחנו נמשיך להיאבק באפל עד שהאמת תצא לאור. נמשיך להגן בכל הכוח המשפטי שניתן לנו על מנת להגן על הקניין הרוחני של המוצרים שלנו".

ובכל זאת נראה כי נותר זמן רב עד לתום הקרב המתוקשר – אם בכלל. לפני כשנה הסכימו שתי החברות לבטל את התביעות ביניהן מחוץ לגבולות ארה"ב, כך כשהקרב בתחומי המדינה עדיין נמשך – לכן סביר שזו לא תהיה הפעם אחרונה בה ישובו שתי החברות לאולם הדיונים.