הקו הדק בין עולם הסלולר לעולם הטאבלטים (המחשבים) הולך ומתקצר הרבה יותר מהר ממה שנדמה לנו. מכשירי הסלולר שרק הולכים וגדלים ומערכת האנדרואיד הגמישה המתאימה את עצמה הן לטאבלטים והן למכשירי הסלולר השונים, מעלימה למעשה את ההבדלים בניהם כמעט כליל והמגבלה העיקרית היא גודלם של המכשירים.

ה-Galaxy S II המגיע בגודל 4.3 אינצ’ עוד רחוק מה-7 אינצ’ של ה-Galaxy Tab, אך סמסונג מעוניינת לספק מכשיר אמצע, כזה שיוכל לתת לנו לנו מענה לשני העולמות.

על פי הדיווח של אתר SammyHub בקוריאה, בתערוכת CES האירופאית, IFA 2011 המתקיימת בברלין בחודש ספטמבר, סמסונג תחשוף את Galaxy Q, טאבלטפון עם מסך בגודל 5.3 אינצ’. המכשיר יידע לשלב את עולם הסמארטפונים עם הטאבלטים ויהוו כמיני טאבלט עם יכולות סלולריות, בדומה למכשיר החדשני של Dell שהיה בזמנו, ה-Streak עם מסך בגודל 5 אינצ’.

מכשיר עם מסך 5.3 אינצ’ עשוי להיות גדול במעט כדי להתאים לכיס, אבל זה בהחלט נייד יותר מאשר הטאבלטים הגדולים שבשוק שלרוב יידרשו נרתיק נשיאה מיוחד, ועדיין הוא מציע מסך גדול יותר ממכשירי הסלולר עבור צפייה בסרטונים, לשחק במשחקים, או גלישה באינטרנט. אמנם קצת קשה לנו לדמיין לשוחח עם המכשיר כשהוא מונח על האוזן, אך תמיד ישנה האפשרות להשתמש באוזניית Bluetooth.

לסמסונג כבר קיים מכשיר בעל מסך בגודל 5 אינצ’, הלא הוא ה-Galaxy Player המבוסס על מערכת האנדרואיד כך שהדמיון לא רחוק מה-Galaxy Q והשאלה האם סמסונג אכן תממש זאת וטשטש עוד יותר את הגבול בין העולמות .

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.