לצד הקונספט למכשיר המתקפל סמסונג (Samsung) הכריזה בכנס המפתחים שלה, SDC19, על Galaxy Book Flex ו-Galaxy Book Ion שני מחשבים ניידים דקים וקלים במיוחד שיושקו בשנה הבאה. לפי החברה מדובר בשני מחשבי פרמיום שיהיו מבוססים על מעבדי ה-Core מהדור העשירי של אינטל (Intel) וכן יציעו לראשונה במחשבים ניידים פאנלים המבוססים על טכנולוגיית QLED.

החברה הודיעה ששני המחשבים יגיעו עם מצב הפעלה ייעודי לעבודה באור יום מחוץ לבית עם בהירות ברמה של 600 ניט, וששניהם יציעו זמן עבודה ארוך במיוחד עם סוללות ותצוגות חסכוניות. כן יציעו שני המחשבים יכולת הטענה אלחוטית בטכנולוגיה שהחברה מכנה Wireless PowerShare שמאפשרת הטענה של התקנים התומכים ב-Qi באמצעות משטח השליטה של המחשבים. שני המחשבים גם תומכים ב-WiFi 6 וב-Thunderbolt 3 כחלק מהשימוש במעבדי דור העשירי של מעבדי ה-Core.

Flex הוא מחשב 2-ב-1 הפיך עם ציור המאפשר סיבוב המסך ב-360 מעלות והוא מגיע עם S Pen כחלק מובנה של החבילה, ועם אפליקציות שתומכות בעט האלקטרוני הקנייני של סמסונג. המחשב יוצג עם מעבדי Ice Lake עם 16 גיגה-בייט זיכרון RAM לכל היותר ואחסון מבוסס SSD בנפח של עד 1 טרה-בייט. יש גם קורא טביעות אצבע, צמד רמקולים של AKG וסוללה בנפח עבודה של 69.7 וואט/שעה.

המחשב יוצע מסך בגודל 13.3 אינץ' (במשקל של 1.15 ק"ג) או 15.6 אינץ' (במשקל של 1.52 ק"ג) ושניהם ברזולוציית FHD. כברירת מחדל השבב הגרפי הוא השבב במשולב במעבד, UHD Graphics או Iris Plus, אבל במחשב עם המסך הגודל יותר ניתן יהיה לבחור גם ב-GeForce MX250 של NVIDIA עם 2 גיגה-בייט זיכרון GDDR5 ועם תוספת של מחצית הקילוגרם למשקל.

קרא עוד:  סמסונג החלה בייצור של זיכרון 16 גיגה-בייט לטלפונים חכמים

לעומת ה-Flex ה-Galaxy Book Ion הוא מחשב בתצורה 'סטנדרטית' דקיקה במיוחד עם עובי של 12.9 מ"מ ומשקל של 0.97 ק"ג בלבד במקרה של מסך ה-13.3 אינץ'. גם במקרה הזה תציג סמסונג את המחשב עם מסך 15.6 אינץ' עם האפשרות לכרטיס תצוגה ייעודי, וכן תושבת מוכנה להוספת עוד כונן SSD בנפח של עד 1 טרה-בייט. המחשב עםן מסך ה-15.6 אינץ' ישקול 1.19 או 1.26 ק"ג בהתאם לשילוב של כרטיס התצוגה (או לא).

המסך של המחשב המסוים הזה תקני ואינו תומך במגע, וההבדל המשמעותי הנוסף הוא שלמרות שגם במקרה שלו מדובר במעבדי Core מהדור העשירי, אצלו הם יהיו מעבדי Comet Lake בליתוגרפיה של 14 ננו-מטר.

סמסונג עדיין לא פרסמה מחירים ולא מועד השקה רשמי.