בעוד סמסונג לא מפסיקה להשיק מכשירי אנדרואיד, היא משאירה לעצמה גם אופציות אחרות. יתרה מכך, החברה היא אחת ממייסדות מערכת ההפעלה בקוד פתוח, ה-Tizen OS ששוחררה לאחרונה בגרסתה הראשונה 1.0 באופן פומבי. לכן, מתבקש כי גם סמסונג תהיה זו שתספק מכשירים לפלטפורמה החדשה, והציגה בכנס המפתחים המתקיים בימים אלה בסן-פרנסיסקו את מכשיר המפתחים הראשון.

המכשיר, בודמה ל-BlackBerry 10 של RIM אינו מיועד לצאת לשוק החופשי אלא נועד בעיקר למפתחים, אך זה לא גורם לנו להסתקרן פחות אלא דווקא העיצוב שסמסונג בחרה כאן מעניין ביותר. אם תשימו לב, בחלקו התחתון ישנו כפתור מרכזי ועגול, המזכיר מאוד את זה של האייפון רק שהוא בולט החוצה, כך גם עיצוב המערכת מאוד מזכיר את ממשק האנדרואיד עם מגירת ההתראות, האייקונים השונים והמראה הכללי.

על איזו חומרה מערכת ה-Tizen פועלת? המכשיר המדובר רץ על מעבד חזק יחסית של כפול ליבה 1.2GHz יחד עם מסך מגע 4.3 אינצ' ברזולוציה של 720p יחד עם תקשורת WiFi, Bluetooth ו-NFC וחיבור microUSB בצד לטעינה. מעבד ה-ARM אמנם נשמע ברור מאילו, אולם אינטל היא גם חלק מהפרויקט כך שייתכן כי בהמשך נראה את המערכת תומכת גם במעבדי Atom של אינטל.

וידאו: Tizen OS בפעולה

Tizen OS לא מיועדת רק לסמארטפונים אלא היא תתמוך במגוון רחב של מכשירים כמו טאבלטים, טלוויזיות חכמות, מערכות בידור לרכב והתקנים רבים אחרים כשהיא תהיה מבוססת על לינוקס ויישומי HTML5. סמסונג ואינטל מקוות להפוך את הפלטפורמה למערכת עם קהילה רחבה בזכות השימוש בקוד הפתוח והתכנון כי מכשירים ראשונים יושקו במהלך השנה הקרובה.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.