סמסונג (Samsung) אינה מסתפקת רק בסדרת מסכי ה-QLED וחשפה הלילה בלאס וגאס את הטלוויזיה המודולרית הראשונה בעולם בטכנולוגיית microLED בגודל 146 אינץ'.

הטלוויזיה, אותה מכנה סמסונג בשם The Wall, הוא מסך המורכב מאלפי נורות לד ממש כמו מסכי הענק המשמשים כשלטי חוצות, אבל כאלה שהוקטנו וצופפו עבור המסכים הביתיים. טכנולוגיית ה-microLED באה לפתור את מגבלת הגודל הקיימת של OLED אך בדרך גם ממשת את היתרון הכי גדול שלה – כל נורה מופעלת באופן עצמאי, מה שמאפשר לקבל ניגודיות גבוהה ושחור 'אמיתי'.

בסמסונג אומרים כי השימוש ב-microLED מאפשר הגדלת המסך שהוצג עד כדי פי שלושה מגודלו, זאת בלי לפגוע באיכות. "משתמשים יכולים להוסיף או להסיר מודולים כדי להפוך את הטלוויזיה לגדולה או קטנה יותר מבלי לפגוע בביצועים", אמרו בחברה.

The Wall הוא מסך ברזולוציה של 7680×4320 פיקסלים, או 8K, המסוגל 'לשדרג' (Upscale) גם תכנים המשודרים באיכות נמוכה יותר, עד איכות סטנדרטיצת לחלוטין, SD. המסך ללא מסגרת חיצונית, כך שהוא משתלב היטב בעיצוב הפנים ומותאם במיוחד לשימוש בחדרי תצוגה.

מלבד זאת, סמסונג גם שילבה כמה טכנולוגיות חדשות במסך זה שיגיעו גם בדגמיה האחרים ב-2018. כך אפשר למצוא את המסייעת הווירטואלית Bixby (ביקסבי) ויכולות בינה מלאכותית עם אלגוריתם הלומד ומזהה את התמונה ומבצע מיטוב בהתאם למה שמוצג – משחקים, סרטים ועוד.

קרא עוד:  סקירה: UB+ Eupho E3 - רמקול מעוצב המשדרג כל פינה בבית, ולא רק מבחינה קולית

נכון להיום, אין עוד תכנים המשודרים באיכות 8K, אבל בסמסונג אומרים כי בקרוב יוצעו תכנים באיכות גבוהה זו. אה, וגם האולימפיאדה בשנת 2020 תשודר ב-8K, אז צריך להתכונן.

 

גילוי נאות: הכותב היה אורח סמסונג באירוע

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.