המדבקות של סמסונג

תקשורת ה-NFC מוכרת לנו בעיקר כארנק דיגיטלי, אמצעי תשלום כפי שגוגל הציגה זאת על ה-Google Wallet רק בנגיעה של הנייד במכשיר התשלום, אבל למעשה, לא מעט שימושים יש לטכנולוגיה הזו. סמסונג רוצה שנעשה יותר עם הטכנולוגיה, והציגה למשתמשי ה-Galaxy S III החדשים מדבקות תיוג בשם TecTiles.

ה-TecTiles הם מדבקות קטנות המכילות תגיות NFC שאמנם נראות אותו הדבר, אך כל אחת מהם היא ייחודית ומאפשרת למשתמש “לתכנת” אותם לביצוע פעולות מסוימות כאשר נוצר מגע בין המדבקה למכשיר.

איך זה עובד? סמסונג פיתחה אפליקציה בה המשתמש יכול להגדיר את הפעולות שמבצעת המדבקה. האפליקציה מותאמת למכשירי סמסונג התומכים ב-NFC ובניהם ה-Galaxy S III וה-S II (חלק מהדגמים), ה-Galaxy Nexus, Nexus S ו-Galaxy S Blaze. לאחר התקנת האפליקציה, המשתמש יכול לבחור את הפעולות שתבצע המדבקה – החל מפתיחת אפליקציה, גישה לאתר מסוים, להתקשר לאיש קשר ועוד.

ישנם לא מעט דרכים שבהם ניתן לנצל את המדבקות, כך ניתן לקבוע שכאשר נכנסים לרכב, מצב הרכב יופעל, או לקבוע שעון מעורר כאשר ניגע במדבקה ליד המיטה, לשלוח את פרטי יצירת הקשר ככרטיס ביקור כאשר נמצאים סמוך לעמדת מידע, להתחבר לרשת אלחוטית מקומית, לבצע Check-in בפייסבוק או ב-Foursquare ועוד. הפעולה הנדרשת קלה ופשוטה, ובניגוד לקודי QR בהם המשתמש נדרש להפעיל אפליקציה, לסרוק את התמונה ורק אז לגשת לתוכן, כאן צריך רק להתקרב עם המכשיר למדבקה והמידע יוצג על המסך לאחר אישור המשתמש.

קרא עוד:  מיליונים הורידו אפליקציה שמבטיחה עדכונים לסמסונג – ושילמו על זה כסף

המדבקות יוצעו למכירה בארה”ב, כאשר מחירם יעמוד על $14.99 עבור חבילה של 5 מדבקות, ובהמשך ניתן יהיה לרכוש אותם ב-Google Play.

גם סוני מובייל מתכננת מהלך דומה כשהציגה באירוע ההשקה בישראל תגיות NFC המבצעות פעולות עם מכשיר ה-Xperia S שהושק לאחרונה ברשתות הסלולר.