תערוכת Computex 2012 החלה בטיוואן ומביאה מספר הכרזות מעניינות. אחרי הטאבלטים של Asus, סמסונג מציגה שם טאבלט היברידי מבוסס Windows 8 עם עמדת עגינה למקלדת שהופך את הטאבלט למחשב נייד. למעשה הקונספט דומה למדי למחשבי ה-Transformer של Asus שהוצג אתמול, רק שהמחשבים של סמסונג גדולים יותר ומבוססים על מעבדי ה-Clover Trail. כך ניתן יהיה להשתמש במחשב כלפטופ/נטבוק סטנדרטי עם מקלדת מלאה, ומשטח לעכבר, וכאשר מעוניינים, ניתן לנתק את המקלדת ולהשתמש רק בטאבלט.

סמסונג לא חשפה פרטים רבים על המחשבים החדשים מדגמי Series 5 Hybrid PC ו-Series 7 Hybrid PC ואף המבקרים בתערוכה נאלצו להתבונן בהם מעבר לזכוכית שכן הם עדיין בשלבי פיתוח, אך מהפרטים הראשונים שאנשי Engadget השיגו עולה כי המחשבים יהיו בגודל של 11.6 אינצ’ עם מסך מגע תומך מולטי-טאץ’, נראה שם גם את יישומי ה-S-Pen וה-S-Memo המוכרים לנו ממכשיר ה-Galaxy Note עם כלים ועזרים למשתמשים בעט סטילוס על גבי המסך המגע. גם מעבדי ה-Clover Trail של אינטל שעדיין לא הושקו ועל פי הערכות הם יספקו בין 7 ל-10 שעות עבודה וכן הם יכילו גם זוג מצלמות, חריץ SIM, קורא microSD ויציאות USB.  סדרה 7 של המחשב תאפשר יותר ביצועים ביחס לסדרה 5 וגם תהיה בעלת עיצוב דק יותר כך שמדובר בעובי של 9 מ”מ בלבד על משקל של 747 גרם.

עד כה גם Asus וגם Acer ההציגו טאבלטים מבוססי Windows 8 RT, גרסה המיועדת למחשבי טאבלטים הרצים על מעבדי ARM וכי הצפי שמערכת ההפעלה החדש תושק לקראת סוף השנה. עוד לפני התערוכה מיקרוסופט חשפה את גרסת ההדגמה השנייה של Windows 8 בה כבר קיימת תמיכה בעברית מלאה ועוד חידושים נוספים. (מקור)

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.