האיחוד בין הטלפון למחשב הוא כנראה בלתי נמנע. מתי זה יקרה עוד מוקדם לומר, אבל סמסונג (Samsung) עושה עוד צעד בכיוון כשהיא הדגימה הרצת מערכת לינוקס (Linux) על גבי Galaxy Note 8.

בעוד שלא מדובר במוצר ממשי, סמסונג חותרת לכיוון בהסתמך על השימוש עם DeX, עמדת העגינה המספקת ממשק שולחני עבור Galaxy S8 ו-Note 8. אותה עמדה שאותה בחנו כבר אצלנו תאפשר בעתיד הלא רחוק להפעיל את מערכת הלינוקס במלואה, כולל ממשק משתמש מלא ויכולת הפעלת יישומים.

סמסונג הציגה סרטון קונספט שבו מוצג כיצד מונח הטלפון בעמדת העגינה המחוברת למסך מקלדת ועכבר, ונפתחת מערכת הלינוקס. נכון לעכשיו מדובר בפתרון אותו מייעדת החברה למפתחים, אשר יכולים להפעיל כל הפצת לינוקס שירצו. בהדגמה מופעלת אובונטו (Ubuntu) בגרסה 16, כמו גם הוצג הפעלת יישום eclips המשמש לתכנות.

וידאו: סמסונג מדגימה לינוקס על גלקסי

"לינוקס למכשירי הגלקסי נותן לטלפונים החכמים את היכולת להריץ מספר מערכות הפעלה בו זמנית, דבר המאפשר למפתחים לעבוד על הפצת הלינוקס המועדפת עליהם במכשיר הנייד", אמרו בסמסונג. "בכל פעם שצריכים להשתמש בפונקציה שאינה זמינה במערכת ההפעלה בטלפון החכם, משתמשים יכולים פשוט לעבור מערכת ולהפעיל כל תוכנית שהם זקוקים לה תוך ניצול ליבת הלינוקס של מערכת האנדרואיד".

בעוד שהרעיון להפעיל מערכת הפעלה או ממשק שולחני בטלפון החכם אינו חדש, סמסונג בינתיים היחידה שהצליחה ליצור מוצר מסחרי הנמכר בהיקיפים גדולים. מיקרוסופט (Microsoft) עשתה זאת עם פרויקט continuum ב-Windows 10 Mobile שנזנחה וגם אינטל (Intel) עשתה ניסיון דומה שלא יצא לפועל.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.