Samsung Galaxy Tab S3 with S Pen טאב 3

במסיבת העיתונאים שערכה סמסונג (Samsung) בברצלונה לא הוצגו מכשירי טלפון חדשים ובמקום זאת החברה בחרה להתמקד בשני טאבלטים חדשים, כשאחד מהם הוא מכשיר ה-Galaxy Tab S3 (גלקסי טאב אס 3) שמבוסס על אנדרואיד, ממשיך דרכו של Tab S2 שהיה אחד הטאבלטים הטובים יותר שהגיעו לשוק בשנה שעברה.

Galaxy Tab S3 מתהדר במסך בגודל 9.7 אינץ' כמו קודמו בממדים של 23×16 ס"מ, והוא מצטיין, ושוב כמו קודמו, בעובי מדהים של 6 מ"מ בלבד. ממדים אלו נוחים מאוד לאחיזה, אם כי אנחנו תוהים אם מהנדסי סמסונג היו יכולים לצמצם קצת את המסגרת הגדולה יחסית שנותרה מסביב למסך. גודלו של המסך, לדעתנו, מיטבי ומציע פשרה מוצלחת בין גודל לניידות. בהתאם לקו העיצוב הנוכחי של החברה מסגרת מתכתית מקיפה את הגוף של ה-Tab S3 ואילו הגב והחזית מכילים יותר זכוכית.

פאנל ה-AMOLED של Tab S3 מציג צבעים חיים ובהירות מספקת גם כאשר הוא נמצא על בהירות בינונית. המשקל שלו הוא 429 גרם ואלו מפוזרים בצורה שווה וכנראה זאת בשל גודלה של סוללת ה-6,000 מילי-אמפר/שעה. לא הרגשנו שהוא כבד בצורה כזו שתעיק בזמן שימוש ממושך.

בסמסונג מציינים כי הרוב הגדול של מחזיקי הטאבלטים משתמשים בהם בבית ובאופן נקודתי יותר לצריכת מדיה – לכן המסך הוא באבחנה גבוהה של 1536×2048 פיקסלים, והוא מאפשר לצפות בתכנים באבחנת UHD. כן משולבים במכשיר ארבעה רמקולים סטראופוניים איכותיים תוצרת AKG המקיפים את המסך. המוזיקה שנוגנה מהרמקולים נשמעה בבירור זאת למרות הרעש ששרר באולם הכנסים.

קרא עוד:  שאומי הציגה נתב ראשון תומך WiFi 6 עם טווח קליטה עצום

סמסונג ציידה את הטאבלט במערכת על שבב Snapdragon 820 מתומן הליבה, וביחד עם זיכרון עבודה של 4 ג׳יגה-בייט אנו לא צופים כי משתמשים שיצפו בתכנים כבדים או ישחקו במשחקים עתירי גרפיקה יסבלו מאיזו בעיה.

בערכת ה-Tab S3 מגיע גם ה-S-Pen, העט האלקטרוני של החברה המאפשר לצייר ולכתוב על המסך. בדומה לסדרת ה-Note, גם פה S Pen מאפשר לבצע פעולות נוספות כמו 'גזירה' של לכידות מסך, סימון מילים לתרגום, הוספת פתקים, שרבוט ציורים ועוד. העט בדור הנוכחי אינטואיטיבי לשימוש ומאפשר לכתוב על גבי מסך הזכוכית בצורה נוחה. היתרון שלו על פני Apple Pencel, מלבד שהוא מסופק ללא תוספת עלות, הוא שאין צורך בטעינת מוצר נוסף.

עוד יצא לנו לבדוק את הכיסוי ההיברידי של המצויד במקלדת מלאה. למרות עוביים הדקיק יחסית של המקשים, מצאנו כי קל להקליד על מקלדת ה-QWERTY וכי המקשים לא מרגישים רדודים מדי. היה נכון אם סמסונג הייתה משלבת במקלדת גם משטח עקיבה לעכבר, כך שהוא היה הופך את הטאבלט למחשב כמעט מושלם.

ה-Galaxy Tab S3 הוא פירוש נהדר לטאבלט מודרני. הוא מציע לכל משתמש את המאפיינים החשובים לו: צרכני התוכן ייהנו ממסך גדול וחד ורמקולים רבי עוצמה ואילו יצרני התוכן יוכלו ישמחו להשתמש בעט או במקלדת. מכירת Tab S3 צפויה להתחיל כבר החודש.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.