בעבר הלא רחוק הם נחשבו לשיא הטכנולוגיה ובשיאם סיפקו יכולת להציג סרטים באיכות 4K עם נפח של 128 גיגה-בייט לדיסק בודד, אבל המעבר לצפייה ישירה והזרמה ברשת חיסלה אותם לגמרי: סמסונג (Samsung) הודיעה רשמית כי היא מפסיקה לייצר נגני מדיה המבוססים על טכנולוגיית Blu-ray.

בחברה החליטו כי בעקבות הביקושים הדלים בחנויות, היא תפסיק לשווק את נגני ה-Blu-ray שנמכרו עד כה בשוק העולמי. גם את מלאי הנגנים שעדיין נותרו במחסנים שלה היא מתכוונת לחסל, אולם מי שירצה עדיין יוכל למצוא כמה מהם בחנויות שנותרו בהן יחידות אחרונות.

קשה לומר שמדובר בהחלטה מפתיעה, שכן כמעט ואין כיום ביקוש לנגני מדיה פיזיים שיכולים להציג תוכן ממדיה קשיחה. דו"ח נילסן מצא שכבר בשליש מהבתים בהם רואים טלוויזיה אין נגן DVD או באיכות טובה יותר, וזו מגמה של ירידה המתחזקת משנה לשנה.

מצד שני, שירותי הזרמת הוידאו והצגת תכנים ברשת רק עולה וזו מגמה שתמשיך לגדול וככל הנראה תהיה האפשרות היחידה בתוך מספר שנים כדרך לצרוך תוכן דיגיטלי.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.