המאבקים המשפטיים בין אפל וסמסונג ברחבי העולם עדיין לא תמו, כל חברה נותרת עקשנית מצידה, ממשיכה לתבוע את השנייה על זכויותיה, והשתיים לא מוכנות להגיע לפשרה. הרוגע שאנחנו רואים כעת הוא השקט שלפני הסערה, כאשר זו תתחיל בבית המשפט שייתן את ההחלטה הסופית בין אפל לשאר היצרניות.

למרות שבימים אלה אפל אינה מעוניינת בכל קשר עם סמסונג, היא נאלצת לשמור על יחסים עסקיים בלבד עם החברה. לפי דיווחים אחרונים היא אפילו העבירה את ייצור המסכים עבור מכשירי העתיד שלה – אייפד 3 ואייפון 5 לחברת LG, זאת שכלפיה עדיין אין לה שום תלונות (בגלל שהיא לא מהווה תחרות לחברה?). החברה ניסתה להעביר גם את ייצור מעבדי ה-A6 החדשים לחברת TSMC הטייוונית (Taiwan Semiconductor Manufacturing Company) כדי שזאת תהיה ספקית השבבים עבור המעבדים שלה, אך דיווח של הטיימס הקוריאני אומר שהחברה תספק רק כמות קטנה ביותר של שבבים מותאמים שעוצבו ע"י אפל. ספק אנונימי שאחראי על אספקת החלקים עבור אפל טען שכבר עכשיו סמסונג הגבירה את ייצור השבבים במפעל שלה באוסטין, טקסס. הוא מסר שסמסונג תהיה זו שבסופו של דבר כן תייצר את השבבים בטכנולוגיית 28 הננומטר שלה עבור מעבדי A6 מרובעי הליבה מהסדרה החדשה ותספק אותם לאפל והם יהוו לב למכשירים החדשים של אפל שצפויים להגיע בעתיד הלא רחוק.

משתי החברות לא נמסרה תגובה רשמית בנושא, אבל תתפלאו לשמוע שעל אף הסוגיות המשפטיות, אפל עדיין מגדירה את סמסונג כשותפה עסקית קריטית ומנכ"ל סמסונג אלקטרוניקס הקוריאנית, צ'וי ג'י-סונג אמר לכתבים שהם משתדלים להפריד בין המריבות המשפטיות לבין יחסי העסקים מול חברת אפל. בואו נקווה שכאשר המכשירים החדשים של אפל ייראו אור יום, ועד אשר הרשת תוצף שוב בשמועות חדשות לאייפון הבא, אפל וסמסונג יצליחו לגשר בניהם על הפערים המשפטיים כי זה בהחלט לא עוזר לשוק הסלולר העולמי. (מקור)