כחודש וחצי לאחר שנחשף באופן רשמי, משיקה סמסונג (Samsung) בישראל את ה-Galaxy Alpha – מכשיר הפרימיום הדק ביותר של החברה שמצויד בגוף מתכת – במחיר של 3,499 ש"ח.

המכשיר המדובר, ששמועות אודותיו דלפו כחודש לפני חשיפתו הרשמית, הוא מכשירה הדקיק ביותר של החברה כאמור, ועוביו נאמד בכ-6.7 מ"מ בלבד. מעבר למסגרת המתכתית המקנה לו מעט יוקרה יש לומר, מזכיר המכשיר ממבט ראשון את מכשיר ה-Galaxy S5 – וזאת לאור מיקום הכפתורים הזהה לזה של מכשיר הדגל.

באופן מכוון בחרה סמסונג להקטין מעט את המסך ה-AMOLED ברזולוציית HD שגודלו עומד על 4.7 אינץ', ולשלב בכפתור הבית טביעות אצבע באופן דומה ל-S5. התצורה הטכנית של המכשיר כוללת מעבד Exynos 5 Octa, ארבע ליבות Cortex A15 ועוד ארבע ליבות Cortex-A7 שיפעלו בהתאם לצורך. קיבולת זיכרון האחסון היא 32 ג'יגה-בייט שאינם ניתנים להרחבה באמצעות כרטיס זיכרון, והוא מכיל זיכרון עבודה בנפח 2 ג'יגה-בייט. למען הסר ספק, המכשיר תומך תמיכה מלאה ברשת הדור הרביעי בישראל.

המכשיר רץ על גרסת האנדרואיד 4.4.4 עם ממשק ה-TouchWIZ האופייני לחברה, בעל חיישן מד דופק בגבו, כשהפעם, באופן מפתיע, סמסונג בחרה שלא לשלב הגנה כנגד מים. לחובבי הצילום, מצלמת המכשיר מאחור היא ברזולוציה של 12 מגה-פיקסל עם איכות צילום של 2K ומצלמת סלפי קדמית ברזולוציה של 2.1 מגה פיקסל. הצד המאכזב טמון דווקא בסוללה בעלת הקיבולת של 1860 מילי-אמפר שיחסית נמוכה לסטנדרט של היום.

קרא עוד:  שאומי לועגת למכשירים עם מגרעת, אבל שכחה שגם אצלה יש

המכשיר זמין לרכישה כבר כעת ברשת חנויות באג, חנויות סאני והמשווקים המורשים.