באיחור קל, סמסונג (Samsung) משחררת את עדכון האבטחה החודשי המיועד לחודש ינואר, בו היא מיישרת קו וסוגרת פרצות אבטחה רבות. מדובר בעדכון רחב זאת כחלק מהשתתפות החברה מתהליך שיזמה גוגל (Google) לשחרור עדכוני אבטחה על בסיס חודשי.

בין הפריצות שנסגרו היא היכולת של האקר לשלוח קובץ תמונה (JPG) תמים המאפשר לכלול קוד זדוני, כמו גם גישה לא מורשית לזיכרון המכשיר בו המערכת לא מגדירה גבולות ליישומים. בנוסף, פירצה אחרת שנסגרה הקשורה ל-SQL injection, מונעת גישה להודעות מיילים. כל אלו ועוד מיועדים למכשיריי סמסונג של 2015/2014, אולם בבלוג האבטחה של החברה לא נמסר מהם המכשירים המיועדים לעדכון.

מרשמלו בדרך

לממתינים לשדרוג מערכת ההפעלה לאנדרואיד 6.0 ‘מרשמלו’, ישנו דיווח חדש בו נראה כי החברה מתכננת לשחרר באופן הדרגתי את העדכון למכשירי הדגל האחרונים, זאת תחילה למכשירים שאינם נעולים, כלומר אלה שנרכשו ישירות ולא דרך מפעילה סלולרית, זאת כבר החל מחודש הבא.

לפי הרשימה, הראשונים להתעדכן הם מכשירי Galaxy S6 Edge ו-Edge Plus יחד עם Galaxy S6 ו-Galaxy Note 5. כל אלה יקבלו את העדכון בחודש פברואר או מרץ. אחריהם הם מכשירי הדור הקודם, כלומר Galaxy Note 4 ו-Note Edge לצד Galaxy S5, שאליהם מערכת האנדרואיד החדשה תגיע בחודש מרץ או אפריל. כמובן ששוב מדובר רק על מכשירים שנרכשו באופן ישיר ואלו לא תאריכים הסופיים של שחרור העדכון בישראל, אבל סביר כי זמן קצר לאחר שחרור הגרסה באופן רשמי זה יגיע גם אלינו.