סמסונג (Samsung) החלה בהפצת עדכון תוכנה החוסם את פרצת האבטחה שנתגלתה לפני כשבוע ומאפשרת לעקוף את מנגנון ההגנה הביומטרי של מכשירי Galaxy S10 ו-Note 10. כזכור, אותה פרצה מאפשרת למעשה לכל אדם להשיג גישה מלאה למכשיר כאשר מודבק על המסך מגן סיליקון פשוט.

בסמסונג הסבירו כי סורק טביעות האצבע המוטמע במסך, ומבוסס על טכנולוגיית אולטרה-סאונד, מזהה למעשה את הטביעות שעל גבי מגן המסך במקום את האצבע המונחת עליו. בחברה הצליחו לפתור את הבעיה ברמת התוכנה, וכאמור העדכון שהפצתו החלה צפוי להגיע לכלל המשתמשים במהלך הימים הקרובים.

עד לרגע שבו יותקן העדכון על המכשיר, מוסיפה סמסונג להמליץ למשתמשיה להסיר את כיסויי הסיליקון ולא להשתמש בהם. לאחר ההתקנה, יידרשו המשתמשים למחוק את טביעות האצבע השמורות במכשיר ולהגדיר אותן מחדש, אולם לאחר מכן אמורה הפרצה להיחסם וניתן יהיה לחזור ולהשתמש במגני המסך ללא חשש כי אלו יאפשרו לגורמים לא מורשים גישה מלאה לכל המידע השמור במכשיר – ועבור אלו המבצעים תשלומים דרך הטלפון החכם, גם גישה לכרטיסי אשראי האמורים להיות מאובטחים ברמה הגבוהה ביותר.

עדכון: זה היה זריז, כי סמסונג שחררה את העדכון בכל העולם וגם בישראל מספר ימים לאחר שהתגלתה הפרצה. העדכון במשקל 4.2 מגה-בייט הגיע לבעלי ה-Galaxy S10 ו-Note 10. למי שטרם קיבל, הוא צפוי להגיע ביממה הקרובה.

בתיאור העדכון נכתב: "אם השתמשת בכיסוי מסך, כמו למשל כיסוי סיליקון עם מרקם בצד הפנימי, ייתכן מצב שבו התכונה תזהה את המרקם עצמו כטביעת אצבע, שיכולה לבטל את נעילת הטלפון."

פרסום ראשון: 24.10.19, 14:00