שעון גיר אס 3

האם סמסונג (Samsung) עומדת להשיק שעון חכם המבוסס על מערכת ההפעלה Wear OS (לשעבר Android Wear), לאחר שנים שבהן בחרה לפתח מוצרים לבישים על טהרת מערכת ההפעלה Tizen? כך לפי דיווח של מקור סיני אמין יחסית להדלפות מתעשיית הטכנולוגיה.

לפי הדיווח שפורסם ברשת החברתית הסינית וויבו (Weibo), תשיק סמסונג בשיתוף פעולה עם גוגל (Google) שעון חכם מבוסס Wear OS במהלך המחצית השנייה של השנה הנוכחית. במסגרת אותו דיווח, נטען כי הדגם הבא בסדרת ה-Gear, שעד כה כונה Gear S4, יושק בסופו של דבר תחת השם Galaxy Watch. לא ברור האם בכוונתה של סמסונג למתג באופן שונה ונפרד מוצרים מבוססי Tizen ו-Wear OS, ואיזו סדרה תזכה מעתה לעדיפות בכל הנוגע לתכונות טכנולוגיות חדשניות ומאמצי השיווק של החברה.

דיווח זה מצטרף לשמועות קודמות אודות כוונתה של גוגל להשיק שעון Pixel מתוצרת עצמית מאוחר יותר השנה, כמו גם הבטחותיה של קוואלקום (Qualcomm) למעבד חדש למכשירים לבישים המיועד להחליף את ה-Snapdragon 2100 הוותיק ולהביא עמו שיפור דרמטי בביצועים ובזמן הסוללה. כל אלו יחדיו מעידים על התעוררות יוצאת דופן (ויש שיאמרו לנוכח נתוני המכירות הצנועים – מפתיעה למדי) בגזרת השעונים החכמים מבוססי מערכת ההפעלה של גוגל.