סמסונג חושפת פרטים ראשונים על כלי חדש המשתף את הסמארטפון עם המחשב וליהפך המיועד עבור סדרת מחשבי ה-ATIV של החברה. הכלי המכונה Side Sync מאפשר למחשב האישי ולסמארטפון לעבוד יחדיו כיחידה אחת.

כיחידה אחת
הכלי עובד באופן פשוט למדי ומאפשר לספק שירות גיבויים קבוע עם חיבור הסמארטפון למחשב ולבצע גיבוי קבוע לקבצים, תמונות ועוד כל זמן המוגדר מראש. ניתן לעבוד על מסמך במחשב ולהעתיקו בגרירה פשוטה למכשיר שלנו להצגה על הנייד. אבל מעבר לכך, יש לו יכולות שימושיות למדי: הכלי מאפשר לשתף את המקלדת והעכבר עם הסמארטפון כך שניתן לשלוט על צג המכשיר עם סמן עכבר ולכתוב לדוגמה SMS עם המקלדת של המחשב. בנוסף ניתן לבצע העתק-הדבק מהמחשב לסמארטפון ולהיפך בשימוש של קבצים, סימון טקסט ועוד.

אבל הפונקציה החביבה והשימושית ביותר לדעתנו היא האפשרות להציג את מסך המכשיר באופן וירטואלי על גבי צג המחשב ולשלוט בכל הנעשה במכשיר דרך העכבר מבלי להסיט את המבט לעבר הסמארטפון. ניתן לעשות הכל בצורה נוחה ופשוטה דרך חלון ייעודי שיוצג על גבי שולחן העבודה ולהשתמש בסמארטפון בשליטה מרחוק.

על פי הסרטון שבהמשך לא נראה כי נדרשת חומרה או תוכנה מיוחדת ומספיק רק כבל USB המחובר בין המחשב לסמארטפון ואפליקציה תומכת הן בסמארטפון (הזמינה להורדה כאן) והן במחשב. התמיכה היא בשלל מכשירים כולל Note 2, S3 וכמובן S4 אולם נראה כי כרגע האפשרות תהיה מוגבלת רק למחשבי סמסונג המריצים את Windows 8 מסדרת ATIV כך שלא כולם יוכלו ליהנות מהכלי החדש.

קרא עוד:  אפליקציית Office החדשה לאנדרואיד: כל השירותים במקום אחד

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.