אם אתם משתמשים במכשיר סמסונג אשר נמנים בין אוהדי ממשק ה-TouchWiz של החברה הקוראנית, בוודאי תשמחו לדעת כי החברה הודיעה שהחל מה-5 לאוגוסט (או בעברית: מחר) יהיה זמין עדכון ל-Galaxy Tab 10.1 מחשב-הלוח החדש של החברה. העדכון הצפוי אומנם לא יקפיץ את המכשיר לגרסה 3.2 אך יכלול בתוכו את הממשק המותאם-אישית, ה-TouchWiz UX שהוצג לאחרונה. את ממשק ה-TouchWiz ניתן למצוא במגוון מכשירים של סמסונג, החל מהגלקסי S המקורי, ועד לגרסה העסקית שלו, הגאלקסי פרו אשר מציע, על-פי סמסונג, חווית שימוש ידידותית יותר למשתמש מאשר גרסת האנדרואיד הרגילה.

ה-TouchWiz UX יציע מספר שיפורים כגון:

  1. Live Panel: ווידג'טים גדולים, בהירים ומועצבים שאמורים לתת מידע אודות התאריך והשעה, מזג-האויר, עדכונים מרשתות חברתיות שונות, גישה מהירה לדוא"ל וגלריית התמונות.  הווידג'טים ניתנים להתאמה מבחינת גודל המסך ובמידה הצורך גם ניתן להסיר אותם ממסכי הבית.
  2. Midi Mode Tray: באמצעות לחיצה על כפתור ה"חץ למעלה" במרכז שורת ההתראות והניווט מאפשר גישה ל"מיני-אפליקציות" – מעיין חלונות קטנות אשר צפות על גבי המסך בנוסף לאפליקציה בה אתם משתמשים – המאפשרות לבצע פעולות נפוצות כמו: צפייה בלוח-שנה, שעון עולמי, גישה למחשבון, שליטה בנגן המוזיקה, פתיחת מנהל-המשימות ופתקיות תזכורת עליהם ניתן לכתוב באמצעות האצבע. המיני-אפלקציות מאפשרות לדוגמא לכתוב לעצמכם תזכורת כאשר אתם גולשים באתר-אינטרנט מבלי להפריע לשימוש השוטף.
  3. עורך תמונות: תוכנת בסיסית לעריכת תמונות, המאפשרת לסובב, לחתוך, לתקן צבעים ולהוסיף אפקטים לתמונה כגון: טשטוש ומסגרות.
  4. Music Hub: אפליקציה אשר מרכזת בתוכה את עולם המוזיקה ומעבר לנגן כוללת גם כעת חנות ווירטואלית לרכישת שירים (א-לה iTunes), שם ניתן למצוא שירים במחיר של 0.99-1.49 דולר לשיר, החנות כנראה לא תהיה זמינה לישראלים.
  5. Media Hub: אפליקציה המרכזת בתוכה את עולם המדיה ודרכה ניתן לצפות ולהשכיר סרטים וסדרות, גם אופציה זו כנראה לא תהיה זמינה למשתמשים מישראל.
קרא עוד:  מיקרוסופט תשלב קרנל מלא של לינוקס ב-Windows 10

בעדכון הנוכחי נראה שבסמסונג ממש מתאמצים לגרום ל-Honeycomb להיראות פשוטה וידידות יותר. בחברה וויתרו על פלטת-הצבעים השחורה-כחולה וניתן להבחין כי שורת ההתראות והניווט היא אפורה, כמו-כן הוחלפו הצלמיות של כפתורי הבית, חזרה ויישומים אחרונים וכעת ברור מה כל כפתור עושה.
בנוסף, ההגדרות-המהירות אליהם ניתן לגשת על-ידי נגיעה באזור השעון, גם שונו ונראות מוכרות יותר לכל מי שהשתמש במכשיר סמסונג מהשנה האחרונה.

וידאו: ממשק ה-TouchWiz UX  בפעולה

חלק מהמשתמשים בהחלט יקבלו את השינוי בברכה, שכן סמסונג מציעים חוויה פשטנית וידידות יותר, ועדיין ישנם משתמשים אשר מעדיפים חווית Honeycomb "נקייה" כפי שגוגל התכוונו שתהיה, ללא שינויים מרחיקי לכת והתאמות אשר עלולים בעתיד לעכב עדכונים למערכת ההפעלה, שכן על סמסונג להתאימם למעטפת שלה. כמו-כן כרגע עדיין לא ידוע אם משתמשים שיחליטו לוותר על העדכון אשר מכיל את TouchWiz UX יזכו בעתיד לקבל עדכונים נוספים מסמסונג. (מקור)

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.