סמסונג ידועה לנו היום כיצרנית גדולה בתחום הסמרטפונים והמסכים, אבל למי ששכח, בסמסונג יודעים יודעים לייצר גם מחשבים ניידים. בתערוכת IFA 2011 חשפה סמסונג את אחת היצירות החדשות שלה בתחום: ה-CHRONOS סדרה 7. מדובר בהמשך לדגם הקטן יותר של סדרה 9 שהיה אף דק יותר מהמקבוק אייר הנודע, כשהדגם החדש מגיע בגודל מסך של15.6 אינצ'.

ה-CHRONOS החדש מצויד במעבד Core i7 עם ארבעה ליבות, מסך ברזולוציה של 1600X900 עם שכבה נגד השתקפויות, ובהירות של 300 ניט (מאוד בהיר במילים אחרות). כלולים בחבילה גם כרטיס מסך AMD Radeon 6750HD, מצלמה קדמית לוידאו צא'ט וטכנולוגיית Sound Alive לשיפור הסאונד. סמסונג הצליחה להפחית מהמשקל והעובי של המחשב, בכך ש"דחפה" מסך 15 אינ'ץ לשלדה של נייד 14 אינ'ץ. זה נעשה ע"י הפחתת גודל המסגרת מסביב למסך ושימוש באלומיניום כדי להשיל ממשקלו לכדי 2.3 ק"ג.

הסוללה פעילה עד 8 שעות ושומרת עד ל-80% מהאנרגיה שלה לאורך שימוש ממושך – מה שאומר שניתן לטעון את המחשב עד 5 פעמים יותר ממחשבים רגילים. כל זה נועד לגרום לכם להוציא פחות כסף על סוללות חדשות. כמו כן זמני ההדלקה של המחשב קוצרו לכ-19 שניות.

הגלישה באינטרנט אומרים בסמסונג, תהייה מהירה במיוחד. סמסונג השתמשה בטכנולוגיה הנקראת Express cache כדי לשחרר 8 גיגה בייט של זיכרון פלאש על לוח האם. בבדיקות עם דפדפן האקספלורר של מיקרוסופט, סמסונג טוענת למהירות גדולה פי 2 לעומת דגמים קודמים. אותה הטכנולוגיה אחראית גם לקיצור הזמן בו המחשב מתעורר, לאחר שהורדתם עליו את המסך – כ-2 שניות בלבד.

קרא עוד:  סקירה: Epson EcoTank L3160 - מדפסת הזרקת דיו חסכונית במיוחד

החדש של סמסונג נראה כמוצר מאוזן ומעוצב כהלכה, אבל נותר לראות איך יתמודד מול שחקנים חזקים כמו המקבוק פרו של אפל, וה-XPS15z  של דל. ומה אתם הייתם בוחרים?

כתב: אלון שטרפון.

-פרסומת-
אתר TGspot.co.il, המתמקד בסיקור עולם המחשבים, המובייל והגאדג'טים מביא את החדשות האחרונות בתחום בזמן התרחשותם. האתר נוסד בשנת 2007 ומאז נחשב למקור החדשות הגדול והעצמאי ברשת הישראלית ומבין המובילים בתחום.