סמסונג (Samsung) מפתחת משקפי מציאות רבודה (Augmented Reality), שנראות קלות משקל וקומפקטיות ממש כמו משקפי שמש רגילות. מסמכי פטנט אותם הגישה החברה למשרד המשפטים האמריקני בתחילת השנה ונחשפים כעת, מציגים את אב-הטיפוס המסקרן.

לפי מסמכי הפטנט, עיצוב המשקפיים כאמור איננו שונה מאוד מזה של משקפי שמש רגילות, זאת בניגוד גמור למוצרים כדוגמת ה-HoloLens של מיקרוסופט (Microsoft) או ה-Magic Leap One, המציגים מראה מגושם שבוודאי לא מתאים להליכה ברחוב. מקרן הממוקם במסגרת המשקפיים הוא זה המציג את הנתונים על גבי מלבן המופיע בתוך שדה הראייה של המשתמש.

עדות נוספת לפרקטיות שאליה מכוונים בסמסונג ניתן לראות בהתמקדותו של הפטנט במערכת המזהה האם המשקפיים ״פתוחות״ ומונוחות מול העיניים, או סגורות ומקופלות – ובמקרה השני הן גם נכבות באופן אוטומטי.

בנושאים אחרים מעדיפה סמסונג שלא לפרט כרגע יתר על המידה: הפטנט מעיד כי בתוכו יהיה בשימוש שבי ARM, אך מותיר פתח לשימוש גם שבבים מסוגים אחרים. הוא מציין גם חיבור אלחוטי קצר טווח מסוג Bluetooth שיספיק רק לצורך חיבור למכשיר טלפון חכם סמוך, אך גם אפשרות חיבור ישיר לרשת הסלולרית. בסמסונג, כנראה, עדיין לא התקבלה החלטה סופית בעניינים אלו.

כרגיל, עצם קיומו של מסמך הפטנט איננו מעיד בהכרח על כוונתה של סמסונג להשיק משקפי AR בעתיד הקרוב או בכלל. הוא מלמד בעיקר כי בסמסונג בהחלט חוקרים את התחום, ולא מוכנים להישאר מאחורי מתחרים שלפי הדיווחים עובדים אף הם על משקפי מציאות רבודה, בראשם אפל (Apple) וגם וואווי (Huawei).