סמסונג (Samsung) תכריז כנראה בשבוע הבא על צמד מכשירי שוק הביניים החדש שלה Galaxy A9 Star ו-Galaxy A9 Star Lite. שני המכשירים כבר נמצאים באתר הסיני של החברה במבצע הזמנות מראש לפני ההשקה בפועל שאמורה להתרחש ב-15 ביוני, ולמרות השם הדומה, הם לא ממש דומים זה לזה.

Galaxy A9 הוא מכשיר עם מסך sAMOLED בגודל 6.3 אינץ' וברזולוציית +FHD שאפילו דומה מקדימה מבחינה חיצונית ל-Galaxy S9, עם שוליים צרות ועם סנטרים יחסית מינימליים. המכשיר מבוסס על Snapdragon 660 ויש לו 4 גיגה-בייט זיכרון עבודה לצד 64 גיגה-בייט זיכרון אחסון מובנה.

שתי המצלמות מאחור מסודרות זו מעל זו בצד השמאלי של הגב, כשחיישן טביעות האצבע נמצא במרכז ממש בגובה של המצלמה התחתונה מהשתיים. המצלמות הן בגודל של 16 ו-24 מגה-פיקסל, כשגם המצלמה מקדימה מציעה חיישן 24 מגה-פיקסל. הסוללה היא בגודל של 3,700 מילי-אמפר/שעה והמחיר כ-580 דולרים.

גרסת ה-A9 Star Lite לא רק יותר קטנה. העיצוב שלה נראה אחר לחלוטין. מסך ה-sAMOLED בגודל 6 אינץ' אמנם מציע רזולוציית +FHD אבל עם שוליים קצת עבים יותר. מאחור המכשיר נראה שונה לחלוטין עם פסי אנטנה בולטים ועם צמד המצלמות ממש באמצע בצורה אנכית מעל חיישן טביעות האצבע.

המערכת על שבב היא Snapdragon 450, הזיכרון זהה לזה שמשולב באח הגדול, המצלמות מאחור הן בגודל 16 ו-5 מגה-פיקסל והקדמית זהה לזו של A9 Star. המכשיר מגיע עם סוללה בגודל 3,500 מילי-אמפר/שעה ומכירו יהיה כ-420 דולרים.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.