בזמן שבפרשת ה-Galaxy Note 7 (גלקסי נוט 7) ברקע, בסמסונג (Samsung) ממשיכים לעבוד. החברה, מבין הבודדות שנותנות רוח גבית ל-Chrome OS, חשפה מחשב נייד שמבוסס על מערכת ההפעלה של גוגל (Google) ושמו Chromebook Pro (כרומבוק פרו).

הפרט שמאפיין את המחשב הנייד החדש של סמסונג, לעומת קודמיו בסדרה, הוא הימצאות עט דיגיטלי (Stylus) אשר נקרא בפשטות PEN ונכנס לחריץ מותאם עבורו וממוקם על גבי משטח המקלדת. במקרה או שלא העט נראה זהה לאותו אחד שאפיין את סדרת ה-Note של החברה, ה-S Pen. ניתן לשער כי הסיבה לשינוי השם היא הרצון למיתוג מחדש לאחר פרשת ה-Note 7, אך זוהי רק השערה ולא ניתן לדעת בוודאות עד אשר ייחשף מידע נוסף.

Samsung Chromebook Pro PEN

מעבר ל-PEN, ה-Chromebook Pro הוא מחשב נייד לכל דבר עם גוף דומה לאלומיניום ששוקל 1.08 ק"ג ועוביו 13.9 מ"מ. בנוסף, הוא מצויד במקלדת מובנת ומלאה שמסוגלת להתקפל לגב המכשיר בזכות ציר 360 מעלות, ובכך להפוך את המחשב הנייד לטאבלט.

מבחינת המפרט, ה-Chromebook Pro מצויד במסך מגע בגודל 12.3 אינץ' עם יחס היבט של 3:2, צפיפות פיקסלים של 234ppi וברזולוציית 2400×1600 פיקסלים. בנוסף, מותקנים בתוכו שני שבבים שרצים ביחד בתדר 2 ג'יגה-הרץ: זוג ליבות Cortex-A72 ורביעיית Cortex-A53, מה שמספק לו שישה ליבות בסך הכל. זיכרון העבודה (RAM) של המכשיר הוא בנפח 4 ג'יגה-בייט והזיכרון המובנה הוא בנפח 32 ג'יגה-בייט עם אפשרות להרחבה בעזרת כרטיס MicroSD. עוד נחשף כי סוללתו מספיקה ל-10 שעות שימוש, כאשר טעונה במלואה.

קרא עוד:  אלה מחירי Galaxy S20 ו-Z Flip בישראל, יושקו בחודש הבא

Chromebook Pro

מערכת ההפעלה המורצת על גבי המחשב היא  Chrome OS של גוגל (Google) אשר זו מאפשרת לו גם להריץ יישומי אנדרואיד (Android), זאת בעדכון האחרון של המערכת המביא את חנות Google Play למשתמשי כרום. בנוסף, הוא כולל שתי חיבורי USB Type-C לצד חיבור אוזניות.

טרם יצאה הודעה רשמית על ידי סמסונג, אך כאמור ה-Chromebook Pro נחשף באתר הקוריאני של החברה. הוא כבר מוצע להזמנה מוקדמת במחיר שעומד על 499 דולר (כ-1,900 ש"ח), וכתמריץ סמסונג מספקת לצדו מנוי שנתי וללא פרסומות של אפליקציית AirDroid, אשר נחשבת לפופולרית בכל מה שקשור לחיבור מכשירי אנדרואיד למחשב האישי.