לדיווחים על השעון בעל המסך העגול של סמסונג (Samsung) מצטרפים היום מידע מעניין המציג דרך חדשה לניווט בין תפריטי השעון בקלות.

חברי האתר SamMobile הבחינו כי בערכת הפיתוח (SDK) החדשה ששיחררה החברה יש התייחסות ל-The Next Gear, דגם שטרם הוכרז של שעון חכם מבוסס טיזן (Tizen) בעל מסך עגול בגודל 1.8-אינצ' ואבחנה של 360×360, מה שמקנה לה צפיפות פיקסלים של 305 פיקלסים-לאינץ'. אך הנתון המסקרן ביותר היא דווקא המסגרת שכמו בשעוני ספורט מסתובבת ומאפשרת למשתמש לנווט על-ידי סיבוב של המסגרת. נראה כי סמסונג מצאה פתרון מחוכם יותר לניווט בהשוואה לנגיעות וביצוע מחוות של החלקה על-גבי מסך זעיר, אשר מזכיר את הכתר של שעון ה-Apple Watch.

בתמונות מתוך ערכות הפיתוח ניתן לראות מגוון דוגמאות לשימוש במסגרת החל מניווט בין הקטגוריות השונות, בחירת אות, שינוי עוצמת השמע ואף הגדלה והקטנה של תמונה כל זאת על-ידי סיבוב של המסגרת. זאת כמובן בנוסף למחוות על גבי מסך המגע כמו החלקה או נגיעה.

בשנה הקודמת סמסונג השיקה שעון Android Wear יחיד בעל מסך מלבני וזה זכה לביקורות צוננות, בעתיד לא נראה כי החברה תתמקד בשעוני Android Wear אלא בשעונים מבוססים על מערכת ההפעלה שלה שגם מאפשרת לחברה גמישות בעיצוב הממשק ואפשרויות שליטה שונות כמו המסגרת המסתובבת.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.